Czy masz swój styl?

Swój styl – czy masz? Jak to jest? – zastanawiamy się czasem. Jak ona to robi, że zawsze dobrze wygląda? – myślimy. Czyż nie jest tak, że możemy wskazać parę osób wśród znajomych, jak i osób znanych publicznie, które zawsze dobrze wyglądają? Często wybieramy sobie kogoś takiego na wzór, podpatrujemy potem jak się ubiera, maluje i już mamy inspirację do tworzenia własnego wizerunku.

Jak buduje się swój styl?

Do historii przeszło wiele kobiet określanych mianem „ikon stylu”. W wieku XX były to chociażby: Audrey Hepburn, księżna Diana, Jacqueline Kennedy Onassis, Grace Kelly. I nie wszystkie z nich były posągowo piękne. Audrey Hepburn miała bardzo duży nos, co nie dobrze wyglądało na zdjęciach, czy w filmie. Poradzono sobie z tym w ten sposób, że nos został „zrównoważony” mocno zaznaczonymi, szerokimi brwiami.swoj-styl

Jacqueline Kennedy miała krótką bródkę, dodatkowo mocno wystającą do przodu i kanciaste szczęki. Znakomicie ukrywała to fryzura do wysokości żuchwy, lekko podniesione włosy na czubku głowy oraz toczki jeszcze podwyższające i wydłużające twarz. Poza tym, jest bardzo mało fotografii na których Jacqueline Kennedy jest z profilu.

Nie piszę tego nikomu na pociechę, tylko żeby uświadomić że każdy z nas ma coś ładnego i mniej ładnego w swojej urodzie, czy figurze. A mimo to może stać się wzorem elegancji godnej naśladowania.

Gwiazdy kina i swój styl

Jest również wiele gwiazd kina z XX wieku, które zanim stały się boginiami srebrnego ekranu przeszły wiele operacji plastycznych typu: zbijanie kości policzkowych, wycinanie żeber. Należały do nich m.in.: Marylin Monroe, Marlena Dietrich. Ta ostatnia znakomicie zdawała sobie sprawę z roli wizerunku, wiedziała który profil ma lepszy. Miała świadomość że ma duże dłonie więc występowała w rękawiczkach i piękne nogi – które umiała wyeksponować.

Farbowanie włosów i swój styl

Całkowita zmiana koloru włosów wśród gwiazd należała do zabiegów najmniej inwazyjnych. A poddały się jej Marylin Monroe która była szatynką z natury. Rita Hayworth stała się ognistorudą pięknością z brunetki. A nie było to łatwe zadanie, bo włosy miała gęste i bardzo szybko rosnące. Wiązało się to więc z obowiązkiem regularnego i częstego farbowania ze względu na widoczne odrosty.

Z kolei Marlena Dietrich mając „modny” platynowy blond na włosach, przed zdjęciami osypywała włosy sproszkowanym złotem, by lepiej błyszczały. Krążą plotki, że po tym zabiegu dokładnie zamiatano podłogę…
Zostawmy jednak gwiazdy i ich przywileje. Niech nam błyszczą na filmowym firmamencie, a my zastanówmy się w czym tkwi tajemnica dobrze ubranych kobiet?

Tajemnica dobrze ubranych kobiet

Jednym ze składników jest strój pasujący do osobowości i pozwalający czuć się swobodnie. Strój powinien też pasować do sylwetki. Podkreślać ją w odpowiednich miejscach i umiejętnie ukrywać to, czego nie chcemy pokazać. Nasze ubranie powinno też pasować do okoliczności na jakie je wkładamy oraz do… metryki.

swoj-stylUbranie stylowej kobiety

Jest zawsze zadbane i dobrej jakości. Swój styl i posiadanie stylu zobowiązuje. Nie ma nic wspólnego z bylejakością. Stylową kobietę cechują też nienaganne maniery.

Dobrze jest mieć swój styl.

Swój styl pomaga nam się wyróżnić, jest naszym znakiem firmowym, elementem marki osobistej. Zachęcam wszystkie Panie do poszukiwania swojego stylu.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Law Business Quality w październiku 2016

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *