Damski wizerunek biznesowy

Damski wizerunek biznesowy powinien być elegancki i skromny, bo do pracy – na szczęście – nie można ubrać wszystkiego. Kobieta powinna emanować pewnością siebie, klasą i autorytetem.

Damski wizerunek biznesowy

damski wizerunek biznesowyJak powinna wyglądać elegancka bizneswoman? Jaki jest damski wizerunek biznesowy? Powinien być elegancki i skromny, bo do pracy – na szczęście – nie można ubrać wszystkiego. Strój powinien być dopasowany do miejsca, stanowiska i sylwetki kobiety…

Damski garnitur

Wiele kobiet uważa, że ubierając garnitur czują się silniejsze. Wybierają więc garnitur na okazje typu: negocjacje, wystąpienie na konferencji – by podkreślić swoją rangę (szczególnie jeśli panie występują samotnie w męskim gronie).

Damski wizerunek biznesowy. Sukienka do pracy

Na szczęście nie wszystkie z pań porzuciły sukienki, które są już same w sobie gotowym strojem. Kobieta w sukience nadal wygląda profesjonalnie i elegancko.

Profesjonalny wizerunek kobiety w pracy

Dziś, każda pracująca kobieta, doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnej roli swojego wizerunku. Wie, że umiejętnie skomponowany strój w pracy pomaga podkreślić powagę, ułatwia skojarzenie danej osoby z odpowiednimi kompetencjami i sumiennością w wykonywaniu swoich obowiązków. Profesjonalny wizerunek w pracy jest także wyrazem szacunku zarówno w stosunku do swoich współpracowników, jak i osób z zewnątrz firmy.

Siła stylu klasycznego. Damski wizerunek biznesowy

Na szczęście coraz więcej pań dobrze opanowało umiejętność rozdzielania tego co właściwe, od tego co niewłaściwe i słusznie w pracy stawia na klasykę. To dlatego w ich szafach nie ma miejsca na dekolty sięgające pasa, spódniczki pozostające tylko kawałkiem materiału, czy koronki noszone od samego rana. Podobnie nie zagoszczą w niej bluzki z cekinami, skórzane spódnice, frędzle, kowbojki, ciężka i zbyt ozdobna biżuteria.

damski-wizerunek-biznesowyDamski wizerunek biznesowy. Kobieta elegancka

Elegancka kobieta docenia prostotę fasonów, skromność wizerunku, stawia na profesjonalizm, takt i elegancję. Wybierze więc ponadczasowe klasyki typu: biała bluzka, ołówkowa spódnica, kostium, garsonka, garnitur, czy trencz. A z dodatków na przykład: czółenka, torebkę kopertówkę, jedwabną apaszkę i sznurek perełek. Taki wybór z pewnością zaowocuje stworzeniem szykownego wizerunku w pracy. Czego wszystkim Paniom życzę.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, marzec 2013

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *