Męska teczka do pracy

0
1250
męska teczka

Męska teczka to elegancki dodatek pracującego mężczyzny. Kupując teczkę pamiętaj, że będzie ona przez wiele lat towarzyszyć Ci w podróżach do pracy, jak i na drodze Twojego rozwoju zawodowego. Jest to wystarczający powód, by teczka była z dobrej jakości skóry (lub skóry ekologicznej), by była funkcjonalna, z jak najmniejszą ilością ozdób. Często po latach, ta wytarta skórzana męska teczka staje się świadectwem, że jej właściciel od lat zajmuje ważne stanowisko.

Wizerunek mężczyzny w pracy

Mężczyzna o odpowiedniej prezencji jest zadbany, ubrany stosownie do sytuacji i zapewne cechują go nienaganne maniery. Jednym słowem jest człowiekiem eleganckim, swobodnie porusza się w różnych środowiskach i sytuacjach. Swobodę tę między innymi zawdzięcza brakowi wątpliwości odnośnie swojego wizerunku. Głowy nie zaprzątają mu myśli typu: „czy odpowiednio się ubrałem?” lub „co powinienem teraz zrobić?” Dziś, na całym świecie przyjęte jest, że pracujący mężczyzna ma właściwą prezencję. W szczególności dotyczy to osób występujących publicznie, mających wpływ na naszą rzeczywistość, prawo, czy finanse. Od tej grupy zawodowej wręcz wymaga się, aby jej zachowanie i wizerunek kojarzyły się z profesjonalizmem, sumiennością, rzetelnością i wysoką kulturą osobistą.

Męska teczka. Dodatki w męskim wizerunku

W męskim wizerunku istotną rolę odgrywają dodatki. W grupach zawodowych ceniących sobie wysoką jakość – równie starannie dobiera się dodatki. Jednak dobra jakość nie oznacza przesadnego luksusu, który nigdy nie był kojarzony ani z dobrym smakiem, ani z elegancją. Trudno sobie wyobrazić mężczyznę w garniturze i sportowej kurtce typu wiatrówka lub polar, czy w garniturze i z torbą na ramię albo reklamówką zamiast odpowiedniej na tę okazję teczki. Choć czasem widuje się takie zestawienia. Takie pomieszanie stylów nie zdarza się nigdy eleganckiemu mężczyźnie.

Męska teczka do pracy

Często pierwszym krokiem u mężczyzny poważnie traktującego swoją karierę zawodową – jest zakup teczki. Teczka jest o wiele bardziej stylowa i „dojrzała” od torby czy plecaczka. Warto wybrać teczkę z dobrej jakości skóry, która będzie służyć przez wiele lat. Teczka powinna być ciemna (czarna lub brązowa), raczej sztywniejsza – aby zachować swój kształt i nie wybrzuszać się po włożeniu do niej większej ilości papierów. Chociaż, przeważnie im wyższe stanowisko się zajmuje, tym mniej rzeczy się ze sobą nosi.

Męska teczka do pracy – czym kierować się przy wyborze modelu?

męska teczkaPrzy wyborze teczki warto kierować się jej funkcją. Osoby które zabierają pracę do domu potrzebują innego modelu teczki, niż te zarabiające wyłącznie w miejscu pracy. Tak więc ilość przenoszonych papierów może być różna: od kilku dokumentów, po kilka roczników np. Dziennika Ustaw. Nierzadko do teczki wkłada się techniczne narzędzia pracy: jeden lub dwa laptopy, tablet, itp. A to wszystko wymaga odpowiedniej pojemności teczki.

Przy wyborze teczki ważna jest też kwestia transportu. Inny model wybierze ten, kto dojeżdża do pracy tylko samochodem i kładzie teczkę na miękkim fotelu samochodu. Inny model wybierze mężczyzna korzystający z miejskich środków komunikacji. W tym wypadku lepiej sprawdzają się teczki z usztywnioną tylną ścianką, wzmocnionymi szwami i szeroką podstawą. Teczki te są bardziej pojemne, mniej skłonne do wybrzuszania się, bardziej praktyczne – można je podczas podróży wygodnie postawić na ziemi.

Męska teczka – prostokątne pudełko

Najbardziej tradycyjny model ma kształt prostokątnej walizeczki przypominającej kształtem pudełko. Atutem tego modelu jest dobra ochrona przedmiotów noszonych w środku (sztywne ścianki dobrze chronią). Z drugiej strony ta sama sztywna konstrukcja uniemożliwia włożenie do teczki większej ilości przedmiotów.

męska teczka do pracyMęska teczka – model z zapinaną klapką

W tym modelu tylna ścianka zachodzi na przód tworząc klapę obejmującą korpus teczki i zamykającą całość na sprzączkę lub zamek. Ta teczka jest nieco bardziej „pakowna”.

Męska teczka – model idealny do podróży

To teczka z szeroką podstawą i obniżonym środkiem ciężkości idealna dla osób korzystających z publicznych środków transportu. Dzięki swej konstrukcji teczka stabilnie stoi w pozycji pionowej.męska teczka

Męska teczka – aktówka

Mniej oficjalny charakter ma aktówka. Nadaje ona wygląd nieco bardziej artystyczny, intelektualny. Prawdziwi koneserzy sięgają najchętniej po takie modele w odcieniach brązu lub kasztana.

Neseser pilota

To inny rodzaj teczki bardziej oryginalny niż elegancki. Jego forma jest związana ze światem awiacji i jeśli ktoś lubi takie skojarzenia może wybrać taką właśnie teczkę.

Omawiane powyżej teczki jako uchwyty do noszenia mają rączki, lecz są też teczki z paskiem na ramię. Pasek “uwalnia” ręce i umożliwia na przykład czytanie gazety w trakcie jazdy autobusem.

Idealna męska teczkamęska teczka

Nie powinna mieć dużej ilości kieszeni – to ogranicza jej pakowność. Powinna mieć też jasne wnętrze, w którym o wiele łatwiej jest odnaleźć różnego rodzaju drobiazgi…

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, lutym 2013

Poprzedni artykułMiuccia Prada trendy na jesień.
Następny artykułDamski wizerunek biznesowy
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here