Męski płaszcz eleganckie okrycie

męski płaszczMęski płaszcz to okrycie eleganckiego mężczyzny. Płaszcz zawsze zapewni mężczyźnie profesjonalny wygląd, jednak powinien być uzupełniony właściwymi dodatkami. Należą do nich szalik, kapelusz i rękawiczki.

Męski strój do pracy

Mężczyźni pracujący na kierowniczych stanowiskach, lub w zawodach wymagających od nich nienagannej prezencji, doceniają rolę świetnie skrojonego garnituru, świeżo wyprasowanej koszuli, dobrze dobranego krawata i idealnie czystych butów.

Elegancki mężczyzna

O człowieku eleganckim mówi się, że jest ubrany zawsze stosownie do danej okazji, ponieważ wizerunek można i wręcz należy zmieniać w zależności od potrzeb. Uroczysty wieczór w teatrze, wystąpienie na konferencji, spotkanie w biurze – każdą z tych okoliczności elegancki mężczyzna zaakcentuje odpowiednio dobranymi akcesoriami. Dodatki bowiem tworzą styl  ubrania. Umiejętna nimi „żonglerka” umożliwi zmianę skromnego stroju dziennego w elegancki wieczorowy. Z kolei, źle dobrane dodatki mogą szybko „zrujnować” całość.

Moda męska

W porównaniu do mody damskiej, męska zmienia się w żółwim tempie – ale jednak zmienia się. Kanony elegancji są nienaruszalne do momentu kiedy ma to faktycznie sens. I tak, dziś panowie nie noszą już kieszonkowego zegarka, ponieważ nie zakłada się już kamizelek i nie ma gdzie go przechować. Coraz rzadziej spotyka się też parasole o pełnej długości, ponieważ zanika nawyk chodzenia na piechotę. W ten właśnie sposób przemiany obyczajowe wpływają na modę. Wiele przedmiotów znika z międzynarodowego kanonu stylu, podczas gdy inne nadal są aktualne. I do takich z pewnością jeszcze należy płaszcz.

Męski płaszcz – jesionka

Uniwersalnym typem płaszcza jest jesionka. Ma ona charakter mniej formalny. Występuje w wersji z szerokimi klapami, które można podnieść gdy jest zimno, może mieć też pasek lub być bez paska. Jesionka jest uszyta z materiału o wyraźnej fakturze, jaką jest np. czarno-biała jodełka. W przypadku jesionki to właśnie tkanina daje miłą odmianą wśród jednokolorowych płaszczy z flauszu.

Męski płaszcz – prochowiec

Kolejnym męskim klasykiem jest prochowiec, zwany z angielska trenczem. Współcześnie stał się ulubionym okryciem ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu. Nie wymaga wieszaka, można go przerzucić przez ramię, lub położyć na tylne siedzenie samochodu. Jest szyty z naturalnych tkanin: impregnowanej bawełny lub lekkiej wełny. Ma spokojną kolorystykę: beż, granat, czerń. Jest szalenie praktyczny – gdy jest cieplej można go rozpiąć i rozłożyć  klapy pod szyją, gdy się ochłodzi zapina się go pod samą szyję, a gdy temperatura jeszcze spadnie można zawiązać pasek i ściągnąć paski rękawów przy nadgarstkach oraz dodać podpinaną podszewkę.

Dodatki do płaszcza u eleganckiego mężczyzny

Płaszcz zawsze zapewnia mężczyźnie profesjonalny wygląd, jednak powinien być uzupełniony właściwymi dodatkami. Należą do nich szalik, kapelusz i rękawiczki.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, maj 2013

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *