Męski płaszcz eleganckie okrycie

0
2402
męski płaszcz

męski płaszczMęski płaszcz to okrycie eleganckiego mężczyzny. Płaszcz zawsze zapewni mężczyźnie profesjonalny wygląd, jednak powinien być uzupełniony właściwymi dodatkami. Należą do nich szalik, kapelusz i rękawiczki.

Męski strój do pracy

Mężczyźni pracujący na kierowniczych stanowiskach, lub w zawodach wymagających od nich nienagannej prezencji, doceniają rolę świetnie skrojonego garnituru, świeżo wyprasowanej koszuli, dobrze dobranego krawata i idealnie czystych butów.

Elegancki mężczyzna

O człowieku eleganckim mówi się, że jest ubrany zawsze stosownie do danej okazji, ponieważ wizerunek można i wręcz należy zmieniać w zależności od potrzeb. Uroczysty wieczór w teatrze, wystąpienie na konferencji, spotkanie w biurze – każdą z tych okoliczności elegancki mężczyzna zaakcentuje odpowiednio dobranymi akcesoriami. Dodatki bowiem tworzą styl  ubrania. Umiejętna nimi „żonglerka” umożliwi zmianę skromnego stroju dziennego w elegancki wieczorowy. Z kolei, źle dobrane dodatki mogą szybko „zrujnować” całość.

Moda męska

W porównaniu do mody damskiej, męska zmienia się w żółwim tempie – ale jednak zmienia się. Kanony elegancji są nienaruszalne do momentu kiedy ma to faktycznie sens. I tak, dziś panowie nie noszą już kieszonkowego zegarka, ponieważ nie zakłada się już kamizelek i nie ma gdzie go przechować. Coraz rzadziej spotyka się też parasole o pełnej długości, ponieważ zanika nawyk chodzenia na piechotę. W ten właśnie sposób przemiany obyczajowe wpływają na modę. Wiele przedmiotów znika z międzynarodowego kanonu stylu, podczas gdy inne nadal są aktualne. I do takich z pewnością jeszcze należy płaszcz.

Męski płaszcz – jesionka

Uniwersalnym typem płaszcza jest jesionka. Ma ona charakter mniej formalny. Występuje w wersji z szerokimi klapami, które można podnieść gdy jest zimno, może mieć też pasek lub być bez paska. Jesionka jest uszyta z materiału o wyraźnej fakturze, jaką jest np. czarno-biała jodełka. W przypadku jesionki to właśnie tkanina daje miłą odmianą wśród jednokolorowych płaszczy z flauszu.

Męski płaszcz – prochowiec

Kolejnym męskim klasykiem jest prochowiec, zwany z angielska trenczem. Współcześnie stał się ulubionym okryciem ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu. Nie wymaga wieszaka, można go przerzucić przez ramię, lub położyć na tylne siedzenie samochodu. Jest szyty z naturalnych tkanin: impregnowanej bawełny lub lekkiej wełny. Ma spokojną kolorystykę: beż, granat, czerń. Jest szalenie praktyczny – gdy jest cieplej można go rozpiąć i rozłożyć  klapy pod szyją, gdy się ochłodzi zapina się go pod samą szyję, a gdy temperatura jeszcze spadnie można zawiązać pasek i ściągnąć paski rękawów przy nadgarstkach oraz dodać podpinaną podszewkę.

Dodatki do płaszcza u eleganckiego mężczyzny

Płaszcz zawsze zapewnia mężczyźnie profesjonalny wygląd, jednak powinien być uzupełniony właściwymi dodatkami. Należą do nich szalik, kapelusz i rękawiczki.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, maj 2013

 

Poprzedni artykułDamski wizerunek biznesowy
Następny artykułDior trendy na wiosnę
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here