Męski styl. Co zrobić z wypchanymi kieszeniami?

Męski styl? Drodzy Panowie elegancja się opłaca. Nie warto dopuszczać do grzechu zaniedbania, którym jest zbyt swobodne podejście do swego wizerunku. Profesjonalny wizerunek to dziś ogromny atut.

Męski styl – właściwa prezencja

Mężczyzna nie musi być ładnie ubrany – to przywilej kobiet – ale zawsze powinien się dobrze prezentować. Odzwierciedla to sumienne podejście do wykonywanych obowiązków zawodowych i jest niezaprzeczalnym wyrazem znajomości dobrych manier.

Na przykład mężczyzna ubrany w elegancki garnitur, ale ze zniszczonymi butami nie będzie prezentować się dobrze. Podobnie elegancką całość zniszczą niezbyt czyste włosy, wypchane kieszenie w marynarce i spodniach tworzące na ciele różne „wypustki”. O kieszeniach w męskim garniturze i ich zawartości już pisałam. Ale omawiając zawartość kieszeni warto wspomnieć jeszcze o kilku męskich akcesoriach, chętnie chowanych w kieszeniach.

męski styl - męski portfelMęski styl – akcesoria: męski portfel

Najwygodniejszy do przechowywania banknotów i kart jest portfel prostokątny, płaski, skórzany. Utrzymany w spokojnej kolorystyce: czarny, brązowy, granat, bordo. Portfel nie powinien być duży, żeby uniknąć tendencji do wypychania go wszystkimi kartami kredytowymi, rabatowymi, biletami, paragonami, itp. Lepiej gdy męski portfel jest mniejszy.

Męski styl – akcesoria: klamra do banknotów

Miłośnicy gadżetów mogą zaopatrzyć się dodatkowo w klamrę do banknotów. Klamra do banknotów, poza tym że jest ciekawym rodzajem męskiej biżuterii, umożliwia estetyczne noszenie banknotów, w mniejszej ilości i doskonale je zabezpiecza. Zapobiega też wyciąganiu z kieszeni nieestetycznego zwitka banknotów.męski styl - klamra do banknotów

Męski styl – akcesoria: etui na karty, portfele na bilon

Aby „odchudzić” portfel można też mieć małe skórzane etui na karty, co dodatkowo daje komfort umieszczenia środków płatniczych w różnych miejscach. Z kolei, by uniknąć brzęku noszonych ze sobą monet, można je włożyć do specjalnych małych portfeli na bilon. Taki mały portfel z monetami z powodzeniem można trzymać w przedniej kieszeni spodni.

Męski styl – akcesoria: etui na klucze

Klucze także jest wygodnie schować do etui. Są do tego celu etui połączone łańcuszkiem z kluczami. Po schowaniu do nich kluczy, zamyka się je na suwak lub napę. Taki sposób przechowywania kluczy jest najbezpieczniejszy dla materiału spodni, który w przeciwnym razie jest narażony na ostre krawędzie kluczy, przetarcia i… dziury.

Męski styl – akcesoria: scyzoryk

Niektórzy mężczyźni lubią nosić jeszcze scyzoryk. Miłośnicy scyzoryków wiedzą, że narzędzie to jest przydatne w różnych życiowych sytuacjach. Scyzorykiem można odkorkować wino, obrać owoce, użyć go jako śrubokrętu, otworzyć nim list, czy paczkę.

Współcześni poszukiwacze męskiej elegancji

Mam nadzieję, że współcześni poszukiwacze elegancji będą się w garniturze-  nie obciążonym zbędnym balastem – zawsze prezentować nienagannie. Drodzy Panowie, elegancja zobowiązuje. Elegancja to także sposób noszenia ubrania przez mężczyznę i jego ogólna prezencja.

Jest to fragment artykułu który ukazał się na portalu w męskim kręgu, maj 2017

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *