Męski sweter. Jaki kupić?

0
1189
meski-sweterMęski sweter. Jaki kupić? Cel sweter

Jeżeli w męskiej szafie brak swetra (lub pozostałe ukochane swetry są w nie najlepszej kondycji 😉 warto kupić nowy. Jaki?

Męski sweter. Jaki kupić? Słów parę o doborze swetra i charakterze mężczyzny…

Mężczyźnie z zacięciem klasycznym będzie pasować tradycyjny pulower noszony pod marynarkę lub tylko na koszulę. Gładki, w jednolitym kolorze z wycięciem w serek „V” lub półokrągłym „U”. I co ważne – dekolt w serek – wyszczupla, półokrągły – pasuje do twarzy pociągłych.
Pan lubiący klasykę z odrobiną luzu ucieszy się z klasycznego pulowera ze szkockim wzorem. Jest to sweter gładki z tyłu, a z przodu w tradycyjną szkocką kratkę. Ten „wzór w romby” należy do kanonów klasyki i jednocześnie nie jest tak bardzo oficjalny.

Męski sweter dla ekologa. Jaki kupić?

Dla ekologa świetnym wyborem będzie sweter z wzorami inspirowanymi folklorem, taki bardziej „etniczny” w wyglądzie. Może też mieć skórzane lub zamszowe łaty na łokciach. Może też być golf. Gruby, o wyraźnej fakturze, na przykład z warkoczowym wzorem. Golf może być zakładany jako samodzielne ubranie, lub pod sportową marynarkę (z tweedu lub zamszu) oraz zawsze pod każdy rodzaj kurtki i płaszcza. Jednak nie warto kupować swetra z dużym golfem dla pana o krótkiej szyi!

Męski sweter dla sportowca.

Dla sportowca będzie pasować sweter praktyczny, czyli zapinany na suwak, z kapturem. Może też być na rzepy.

Męski sweter. A co z sylwetką?

Czy kupując sweter kierować się kształtem sylwetki? Tak. Kolejna sprawa przy wyborze swetra to sylwetka. Czy lepiej odjąć trochę kilogramów, czy wręcz przeciwnie..? Warto wiedzieć, że swetry jasne, z wyraźną fakturą, pogrubiają. Zaś swetry ciemne, gładkie, będą wyszczuplać.

Męski sweter jaki dla panów z brzuszkiem?

Dobrym sposobem na odwrócenie uwagi od brzucha jest zakup swetra ze wstawką z innego materiału (np. zamsz, skóra) w okolicy ramion, lub poziomym kolorowym szerokim szlakiem umieszczonym też na górze.

Artykuł ukazał się na portalu Matka Polka

Poprzedni artykułJak kupić męską koszulę?
Następny artykułJak dobrać męską koszulę?
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here