Męski wizerunek biznesowy

męski wizerunek biznesowyMęski wizerunek biznesowy jest dziś kwestią bardzo na czasie. Rynek pracy, coraz bardziej wymagający, powoduje że mężczyźni są wręcz zobligowani do dbałości o swój wizerunek. To wizerunek kształtuje i utrwala obraz człowieka, zapadając głęboko w świadomość odbiorcy.

Męski wizerunek biznesowy

Żyjemy w czasach, gdy głównym środkiem przekazu stają się media z Internetem na czele. Skutkiem tego jest błyskawiczny przepływ informacji. Szybkość staje się priorytetem i zaczyna dotyczyć coraz większych obszarów naszego życia. Nie może zatem dziwić fakt, że obecnie w kontaktach międzyludzkich tak wielką rolę odgrywa efekt pierwszego wrażenia i szybkość komunikacji.

Efekt pierwszego wrażenia

Każdy z nas ocenia nowo poznawaną osobę na podstawie tego, co widzi. Bywa wręcz, że już po kilku spojrzeniach możemy się nastawić do kogoś pozytywnie lub negatywnie. Działa to identycznie w drugą stronę – ktoś może nas od razu zaakceptować lub wręcz przeciwnie – mimo, że tak naprawdę niewiele o nas wie.

Męski wizerunek biznesowy

Większość z nas sądzi, że główną rolę w sympatiach i antypatiach odgrywa charakter i osobowość, a nie wygląd. Jednak w wyniku przeprowadzonych badań okazuje się  że bardziej ufamy osobom, które nam się podobają. Jesteśmy wręcz przekonani, że osoby zadbane odnoszą więcej sukcesów i są bardziej niezależne.

meski-wizerunek-biznesowyProfesjonalna autoprezentacja

Profesjonalny wizerunek w pracy jest bardzo pomocny przy tworzeniu właściwego pierwszego wrażenia. Nie da się ukryć, że nasz strój, zachowanie, maniery są bardzo istotnymi elementami naszego wizerunku. Każdy z nas gra w życiu jakąś rolę a w pracy piastuje pewne stanowisko. A każda rola ma swój kostium. Na całym świecie przyjęte jest, że pracujący zawodowo mężczyzna by wyglądać profesjonalnie odpowiednio się prezentuje.

Oczywiście nie należy zapominać, że za odpowiednim strojem muszą iść takie same kwalifikacje. Sam doskonale „zrobiony” wizerunek nikomu się nie przyda, jeśli nie będzie poparty ciężką pracą, talentem i odpowiednimi kwalifikacjami.

 Dress code – czy warto?

Należy dbać o swój wizerunek, by ułatwić innym jak najlepsze zapamiętanie swojej osoby. Proszę wierzyć – warto.

Artykuł ten ukazał się na portalu Facet po 40. Sierpień 2013

Zdjęcia Jan Adamski

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *