Wizerunek kobiety szefa

0
1648
wizerunek kobiety szefa

Wizerunek kobiety szefa ubranej w garnitur jest nadal odbierany zdecydowanie bardziej poważnie niż wizerunek kobiety szefa ubranej w sukienkę i żakiet. Dlaczego?

wizerunek-kobiety-szefaKobieta i garnitur

Polki na kierowniczych stanowiskach, chcąc podkreślić swoją rangę, często sięgają po garnitur. Ale nie tylko, noszą także kostiumy, sukienki, dzianinę. Wszystko zależy od okazji. Dziś liderki doskonale zdają sobie sprawę jak ważny jest wizerunek kobiety szefa. Współcześnie ubiór nie tylko zdobi człowieka, również wyraźnie określa jego miejsce w społeczeństwie. Strój biznesowy jest z kolei identyfikowany z określonym szczeblem drabiny rozwoju zawodowego.

Jak wygląda wizerunek kobiety szefa w Polsce? Jak ubierają się Polki?

Polki dobrze opanowały umiejętność rozdzielania tego co modne, od tego co eleganckie i słusznie stawiają na klasykę. Ceniąc elegancję wiedzą, że ma ona niewiele wspólnego z zadyszką wskutek pościgu za modą. Kobieta pracująca zawodowo pozostawia zmartwienie „bycia trendy” projektantom lub środowiskom związanym z show-biznesem. I to jest podejście jak najbardziej prawidłowe.

Garderoba kobiety pracującej

W szafie kobiety pracującej nie powinno być miejsca na dekolty sięgające pasa, spódniczki będące kawałkiem materiału, czy koronki lansowane w ostatnim sezonie. Bluzki z cekinami, skórzane spódnice, kowbojki niech będą zarezerwowane na specjalne „show”, z którego ostatnio słyną media i występujące w nich „celebrytki”.

Wizerunek kobiety szefa

Kobieta na stanowisku docenia skromność, stawia na profesjonalizm, takt i elegancję. Dlatego wybierze ponadczasowe klasyki typu: biała bluzka, ołówkowa spódnica, kostium, garnitur, czy trencz. Coraz więcej pań ma również oryginalny pomysł na siebie – własny styl, który pomaga umiejętnie wykorzystać modę jedynie zgodnie z walorami, gustem i własną osobowością. A to owocuje stworzeniem szykownego wizerunku w pracy. Czego wszystkim Paniom życzę.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w Gazecie Finansowej, listopad 2011

 

Poprzedni artykułJak dobierać kolor ubrania?
Następny artykułHistoria sukienki
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here