Wizerunek w pracy. Kreowanie wizerunku

Wizerunek w pracy – dziś tak dużo się mówi o wyglądzie człowieka. A w pracy ceni się przecież osoby fachowe, zdolne, ambitne…

Rozmawiamy z Agnieszką Jelonkiewicz, miłośniczką pięknych przedmiotów, pasjonatką historii sztuki, zajmującą się kreowaniem stylu, wizażem i historią mody. Przytacza za J.W. Goethem: „Piękno należy wspierać, bo tworzy je niewielu, a potrzebuje wielu”

wizerunek w pracyWizerunek w pracy. Czy nie za bardzo skupiamy się na tym jak wyglądać?

Dziś pracując spotykamy ogromną ilość osób. Każda z nich jest dla nas komunikatem. Dlatego nienaganny sposób bycia i profesjonalna autoprezentacja są tak ważne. Od tego jak wygląda i zachowuje się pracownik zależy postrzeganie marki danej firmy. Sposób w jaki wyglądasz i zachowujesz się bezpośrednio wpływa na to jak jesteś postrzegany przez innych. Komunikat negatywny nawet najzdolniejszemu z ludzi nie da szansy zaprezentować swojego talentu. Na jego miejsce zostanie wybrany inny.

Czy wobec tego dbanie o swój wizerunek jest rzeczą naturalną, a nie wstydliwą?

Wizerunek w pracy jest ważnym komunikatem. Zarówno kształtuje, jak i utrwala obraz człowieka, zapadając głęboko w świadomość odbiorcy. Warto – dzięki właściwemu wizerunkowi – ułatwić innym jak najlepsze zapamiętanie swojej osoby. Każdy z nas lubi czuć się atrakcyjnie i lubi podobać się innym. To zupełnie naturalne. Dostajemy wówczas potężny zastrzyk pozytywnej energii. Dbanie o swój wizerunek w pracy nie jest absolutnie „tylko próżnością” – to troska o nasze dobre samopoczucie. Zapraszam wszystkich miłośników piękna i dobrego nastroju do Akademii Stylu Agnieszki Jelonkiewicz na szkolenia, warsztaty, konsultacje indywidualne, przegląd szafy, czy wspólne zakupy.

Jak długo zajmuje się Pani kreowaniem wizerunku?

Już od 2000 roku pracuję jako ekspert z dress code’u i profesjonalnej autoprezentacji. Prowadzę szkolenia z kreowania wizerunku biznesowego i etykiety w biznesie. Szkolę Zarząd i głównych ekspertów firm, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych.

Wizerunek w pracy. Czy prowadzi Pani tylko szkolenia firmowe?

Nie, prowadzę też warsztaty stylu dla kobiet i mężczyzn. Pracuję z nastolatkami, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Uważam, że zadbanym i eleganckim można być niezależnie od wieku i noszonego rozmiaru. Stworzyłam unikatowy program szkoleniowy dla kobiet size plus. Pragnę zapobiec wykluczeniu ze społeczeństwa z powodów „wizerunkowych” osób z nadwagą. Uczę w jaki sposób – bezboleśnie, bez zabiegów chirurgicznych – podkreślać swoją urodę i wyglądać dobrze. Od zaraz.

Na czym polega pomoc w kreowaniu wizerunku? Rzeczywiście można od razu wyglądać dobrze?

sukces jest kobietąWystarczy pobawić się formą, kolorem, fakturą i wzorem ubrania, by znaleźć odpowiedź na wszystkie bolączki. Warsztaty z kolorystyki  służą poznaniu barw swojej garderoby. To pierwszy krok w kreowaniu wizerunku. Kolor potrafi zdziałać cuda. Odpowiednio dobrany zawsze uatrakcyjnia nasz wygląd – dotyczy to farb do włosów, kolorów makijażu . Drugi krok to zabawa formą, fakturą i wzorem – czyli warsztat ze stylizacji sylwetki. Poznanie swojego typu sylwetki umożliwia określenie odpowiednich fasonów ubrań. Często pokazuję to na rzeczach, które uczestniczki przynoszą ze sobą na warsztat. Zdobyta wiedza jest bardzo pomocna w dalszym planowaniu swojej garderoby. Umożliwia przemyślane zakupy bez kupowania ubrań które do nas nie pasują, a potem tylko wiszą w szafie zajmując miejsce.

Oto fragment historii Agnieszki Jelonkiewicz jednej z bohaterek książki „Sukces jest kobietą”. Publikacja ta przedstawia sylwetki kobiet, które radzą sobie w brutalnym świecie biznesu, tak samo dobrze jak mężczyźni. Kobiet, które inspirują i motywują do działania oraz do wzięcia życia we własne ręce. Często są to historie kobiet, które mają dużo dobrego do przekazania światu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *