Właściwa autoprezentacja

wlasciwa-autoprezentacjaWszyscy jesteśmy wzrokowcami

Dlatego tak ważna jest właściwa autoprezentacja w kontakcie z drugim człowiekiem. Najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Na podstawie wyglądu dokonujemy pierwszej oceny, którą trudno potem zmienić – jeśli była niekorzystna. Warto zadbać o swój wizerunek, by potem ktoś chciał też poznać nasz talent, umiejętności i nasze wartości.

Właściwa autoprezentacja to ważny komunikat

Dziś oczekujemy szybkich, prostych komunikatów i rozwiązań. Szybkość staje się priorytetem i zaczyna ona dotyczyć coraz większych obszarów naszego życia. Nie może zatem dziwić fakt, że w kontaktach międzyludzkich tak wielką rolę dziś odgrywa „efekt pierwszego wrażenia”. Nierzadko to pozytywne pierwsze wrażenie decyduje, czy nawiążemy z kimś relacje, współpracę lub przyjaźń.

Wizerunek i pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie wiąże się z kontaktem wzrokowym. Powstaje zanim rozpocznie się rozmowa. Tworzymy opinię o drugim człowieku błyskawicznie i zupełnie nieświadomie. Bywa wręcz, że już po kilku spojrzeniach możemy się nastawić do kogoś pozytywnie lub negatywnie.

Właściwa autoprezentacja w biznesie

Odpowiedni wizerunek biznesowy jest bardzo pomocny przy tworzeniu właściwego pierwszego wrażenia. To wizerunek kształtuje i utrwala obraz człowieka, zapadając głęboko w świadomość odbiorcy. Warto jest ułatwić innym jak najlepsze zapamiętanie swojej osoby.

Wizerunek biznesowy i dress code

Jak najlepiej się zaprezentować? Pomocna jest w tym znajomość, cieszących się coraz większą popularnością, reguł dress code’u. Ten zbiór zasad, które się sprawdzają – nie tylko w biurze – jest zarówno gwarancją dobrego smaku, jak i zapewnia przyjemność swobodnego poruszania się wśród obowiązujących kanonów. A to, z kolei, może pomóc w wypracowaniu własnego stylu.

Znajomość zasad autoprezentacji

właściwa-autoprezentacjaGorąco namawiam do zdobywania wiedzy na temat właściwej autoprezentacji podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Równie gorąco namawiam do nie lekceważenia swojego wyglądu zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym i prywatnym. Niech znajomość zasad autoprezentacji przyczyni się do szerzenia elegancji oraz pomoże w poszukiwaniach szczypty indywidualizmu, która będzie świadectwem posiadania własnego stylu.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, październik 2012

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *