Damski ubiór do pracy

0
51
damski ubiór do pracy

damski ubiór do pracyDamski ubiór do pracy to najczęściej garnitur, kostium, sukienka, spódnica z koszulą. Mogłoby się wydawać, że jest to monotonny wybór – jednak wcale tak być nie musi. Rzeczywiście, do pracy nie można założyć wszystkiego. Błyszczące materiały, ciężka biżuteria, ostre kolory, za krótkie spódnice, za duże dekolty po prostu nie pasują do miejsca, gdzie stawia się na profesjonalizm, sumienność i kompetencje.

Garderoba kobiety sukcesu

Pasuje do wielu okazji, zarówno do pracy, jak i na podróż, wyjazd, czy wyprawę na zakupy. Jak mądrze korzystać z własnej szafy kompletując garderobę do pracy? Wystarczy zestawiać ją z tzw. „klasyków”, oczywiście pamiętając o dobrej jakości ubrań i dodatków.

Damski ubiór do pracy – spódnica ołówkowa

Sięga tuż za kolano i przecina damską nogę w jej najwęższym miejscu, sprawiając że kobieta wygląda w niej zawsze zgrabnie i elegancko. Właśnie o tej długości spódnic Coco Chanel mówiła, że są najlepszym przyjacielem kobiety. Lekko zwężający się ku dołowi krój „ołówkowej” dodaje kobiecej sylwetce jeszcze więcej lekkości. Jednym słowem – spódnica w najlepszym jej wydaniu.

Biała bluzka – damski ubiór do pracy

Trudno w ogóle bez niej wyobrazić sobie garderobę. Biała bluzka pasuje na wszystkie okazje, jest zawsze elegancka, można ją założyć do  wszystkiego. Jest tzw. „bazą”, której charakter zmienia się tylko przy pomocy aranżacji i rodzaju dodatków. Ma wiele wcieleń. Może mieć różny kształt kołnierza, różne zapięcia, może być ozdobiona pasmanterią lub dekoracyjnymi aplikacjami. Może być zupełnie prosta, przypominając męską koszulę.

Damski ubiór do pracy. Sukienka

Przez ostatnie lata była niedoceniana nawet przez same kobiety,  zafascynowane rzeczami z męskim rodowodem. Jednak o sukience warto pamiętać, bo jest szalenie kobiecym, a zarazem eleganckim strojem. Sukienka, sama w sobie, jest już kompletnym strojem i dlatego można ją wspaniale, na wiele sposobów aranżować.

Damski trencz

Klasyk wśród płaszczy. Jest ulubionym okryciem ludzi żyjących w ciągłym pośpiechu. Nie wymaga wieszaka, można go przerzucić przez ramię, lub położyć na tylne siedzenie samochodu. Jest szyty z naturalnych tkanin: impregnowanej bawełny lub lekkiej wełny. Ma spokojną kolorystykę: beż, granat, czarny. Jest szalenie praktyczny: gdy jest cieplej można go rozpiąć i wówczas występuje w wersji z klapami. Gdy się ochłodzi zapina się go pod szyję. A gdy temperatura jeszcze spadnie można zawiązać pasek i ściągnąć paski rękawów przy nadgarstkach.

Jednym słowem – damski ubiór do pracy czyli garderoba kobiety sukcesu – to z pewnością garderoba klasyczna.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, styczeń 2011

Poprzedni artykułWizerunek radnych wójtów burmistrzów
Następny artykułSavoir vivre nie tylko w pociągu
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here