Damskie nakrycia głowy

Chyba każdemu z nas zdarzyło się obejrzeć za ciekawie ubraną kobietą na ulicy…  Sposób ubierania się może być rzeczą przemyślaną, dopracowaną, harmonijną lub przeciwnie – kompozycją szaloną, stworzoną pod wpływem impulsu. Każdy z tych sposobów ubierania się jest dobry, bo stworzony indywidualnie, bo odzwierciedla gust lub nastrój danej osoby.

Damskie nakrycia głowydamskie nakrycia głowy

Ubierając się charakter stroju tworzą głównie dodatki. Są to na przykład: buty, paski, rękawiczki, biżuteria, okulary, szale i nakrycia głowy. Damskie nakrycia głowy są coraz rzadziej spotykane. Zamiast kapelusza, toczka – wybierając wygodę – częściej zakładamy kaptur, wełniane czapki, nauszniki.
A to właśnie piękny kapelusz, fantazyjny beret, turban, toczek czy efektowna opaska (fascynator) potrafi w mig nadać elegancki charakter ubraniu i przeistoczyć kobietę w wampa, kocicę czy gwiazdę filmową…

Damskie nakrycia głowy: kapelusz, fantazyjny beret, turban, opaska (fascynator)

Proszę Pań – apeluję – nie zapominajmy o nakryciach głowy! Uczestniczymy coraz częściej w różnego rodzaju mniej lub bardziej uroczystych okazjach: kongresy, zjazdy, konkursy z nagrodami i statuetkami, wystawy, uroczystości kulturalne, bale, gale, koncerty. Mamy wówczas okazję założyć trochę inny strój niż ten do pracy. Mamy okazję poczuć się bardziej kobieco, tak trochę w klimatach mody lub filmów z lat 50 i 60.

Damskie nakrycia głowy – jak wybrać?

damskie nakrycia głowy.1Czy dobrze słyszę, że nakrycie głowy może sprawić kłopot, że nie wiadomo co wybrać? Najprostszy jest klasyczny kapelusz z małym rondem. Duże rondo oraz ozdoba w postaci wstążki lub bukiecika kwiatów nadają kreacji bardziej artystyczny charakter i może być uzupełnieniem długiej sukni.

Toczek, woalka

Nakryciem głowy może być też kaptur od eleganckiej peleryny. Ciekawie udrapowany, tajemniczo zasłaniający twarz. Zrobi piorunujące wrażenie przy wejściu. A czy ktoś pamięta jeszcze o toczkach? To bardzo kobiecy dodatek. Znakomity i do płaszcza i do kostiumu, ale także do samej sukienki. A woalka? Ten kawałek „prawie niczego” o mocy rażenia podobnej do kabaretek…

Kongresy, zjazdy, konkursy z nagrodami…

Na szczęście przy okazji różnych kobiecych zjazdów widuję jeszcze panie w ciekawych nakryciach głowy. I nawet jak widzę tylko mały fascynator z piórem, wstążką, czy kawałkiem woalki – to za każdym razem cieszy to moje (i nie tylko) oko.
Zapewniam, że ciekawe damskie nakrycie głowy jest gwarantem efektownego wyglądu – działa niczym wisienka na torcie. I może spowodować, że znów ktoś chętnie obejrzy się za tak ubraną kobietą…

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Law Business Quality, styczeń 2017

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *