Dobór dodatków dla pań

Dobór dodatków nie musi być trudny. Dodatki są tym, czym przyprawy dla potraw. Istotnie, dodatki w o wiele większym stopniu niż fason stroju, potrafią stworzyć jego styl. Sprytna nimi żonglerka potrafi uczynić ze skromnego stroju dziennego wyszukany wieczorowy.

Dobór dodatków – paski

Sztuka doboru dodatków nie musi być trudna. Wyróżniamy cztery strefy, w których kobiety noszą dodatki. Jedną z nich jest talia. Tu jest miejsce na zapomniane ostatnio przez panie – a tak pięknie podkreślające figurę – różnej grubości paski. Pasek w kolorze ubrania, a dla pań lubiących bawić się modą, w kolorze zupełnie innym, jest znakomitym dodatkiem dodającym klasy sukience, spódnicy, czy spodniom. Na wysokości talii znajdują się również torebki. Te kocha prawie każda kobieta i często nie może sobie bez tego modnego dodatku wyobrazić życia. Wiele pań ma w szafach po kilkanaście, a czasem nawet więcej sztuk torebek.

Dobór dodatków. Bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki

Następną strefą, gdzie są umieszczane dodatki są ręce i dłonie. A tu można założyć: bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki. Podobnie będą zdobić ciekawe mankiety bluzki (np. wywijane i zapinane na spinkę) lub żakietu, płaszcza (np. z ozdobną lamówką). No i jeszcze paznokcie – zadbane, pomalowane lakierem czy to bezbarwnym, czy też kolorowym również stanowią ozdobę dłoni.

Dobór dodatków – rajstopy, buty

dobór dodatkówOstatnią strefą, gdzie są umieszczane dodatki są nogi i stopy. I tu panie mają do wyboru różnego rodzaju rajstopy i pończochy. Podobnie jak w przypadku pasków, przy doborze rajstop można zagrać kolorem. Założyć rajstopy w kolorze stroju, albo obuwia, lub wybrać takie, które będą stanowić jedyny barwny akcent stroju. Oczywiście nie można jeszcze zapomnieć o butach. W tym wypadku, tak samo jak z torebkami, panie często nie znają umiaru. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Ładne buty są najbardziej widoczną ozdobą całego stroju. Najbardziej elegancki strój z brzydkimi lub nieodpowiednio dobranymi butami traci cały swój szyk.

Czy warto rezygnować z dodatków?

dobór-dodatkówMożna zrezygnować z dodatków, ale czy warto? Śliczna broszka oryginalnie ozdobi żakiet, efektowny kapelusz doda szyku, podczas gdy źle dobrane buty lub mało efektowna torebka mogą zniszczyć nawet najbardziej starannie dobrany strój. To dodatki tworzą styl.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, czerwiec 2013

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *