Jak dobrać męską koszulę?

0
1368

jak-dobrac-meska-koszuleJak dobrać męską koszulę? Jak uniknąć przykrych wpadek? Mężczyźni najczęściej dostają w prezencie skarpety lub krawat i mają tego zapewne serdecznie dość. A jeśli nie dość, to pewnie są przekonani, że po odpakowaniu paczuszki znowu zagości w niej rutyna, jak co roku… A gdyby tak Go zaskoczyć? Na pewno miłą odmianą dla każdego Pana będzie ciuch. Co trzeba wiedzieć polując na ubranie dla Niego?

Rozpoznanie terenu, wybór prezentu…

Warto wcześniej zapoznać się z zawartością Jego garderoby (obojętnie czy jest to szafa, czy tapczan lub fotel spełniający od dłuższego czasu tę samą funkcję). Krótkie rozpoznanie terenu pomoże nam sprecyzować cel. Czy mężczyźnie akurat brak nowej koszuli? Jeśli tak, to dobrze byłoby kupić jakąś inną niż te dotychczasowe.

Jak dobrać męską koszulę?

Nowa koszula powinna być w innym kolorze. Obecnie coraz więcej panów decyduje się na koszule w „jogurtowych kolorach”. Są to mocno rozbielone pastele, na przykład: blady różowy, lila (kolor bzu), blady żółty (jak budyń waniliowy). A może zdecydować się na modny akcent i zakupić koszulę ciemną, w popularnym ostatnio odcieniu bakłażana (ciemny fiolet) lub granatową, lub czarną?

Koszula na celowniku…

Na pewno nie warto kupować kolejnej białej lub błękitnej koszuli, choćby miała się różnić tylko fasonem kołnierzyka, lub dodatkową kieszonką. Dla nas różnice między obu koszulami będą oczywiste. Dla Niego będzie to po prostu kolejna błękitna lub biała koszula, którą powiesi w szafie.

Jak dobrać męską koszulę?

A może mężczyzna ma same koszule biznesowe? Wówczas można zdecydować się na koszulę o swobodniejszym charakterze. Oczywiście nie musi to być zaraz hawajska, obszerna koszula z krótkim rękawkiem! Może być w kolorową krateczkę lub w pionowe paski. Do takiej koszuli charakterem pasuje kołnierzyk zapinany dole na guziczki. Koszula może mieć kieszonki na piersiach, a te mogą jeszcze mieć patki i zapinać się na guziczek. Zakup takiej koszuli może być później okazją do wspólnie spędzonego czasu. Poza pracą oczywiście.

Jak dobrać koszulę dla mężczyzny? Odpowiedni wzór

Nie warto dodać niepotrzebnych kilogramów swojemu wybrankowi przez nieodpowiedni dobór wzoru na koszuli! Koszule w dużą kratkę pasują tylko bardzo szczupłym panom. Jeśli chcesz sylwetkę wyszczuplić kupuj tylko koszule w drobny pionowy paseczek. Najlepiej będzie jeśli koszula będzie ciemna, a paseczek jasny lub kolorowy. Jeżeli decydujesz się na koszulę jasną z pionowymi ciemnymi paskami, to tylko wtedy jeśli będą one bardzo drobne i umieszczone blisko siebie. Jasne koszule w szerokie, ciemne pionowe pasy – dodają kilogramów. Pamiętaj o tym!

Jak dobrać koszulę dla mężczyzny? Koszula wzorzysta

Pozostając przy wzorzystej koszuli o charakterze mniej oficjalnym, możesz się zdecydować też na abstrakcyjne wzorki (romby, zygzaki) czy florystyczne (zarys kwiatków, liści). Jednak decydując się na zakup, pamiętaj stale o charakterze swojego mężczyzny. Niech koszula pasuje do Niego i Jego upodobań, a nie do Twojego aktualnego nastroju lub torebki!

Artykuł ukazał się na portalu Wyspa Kobiet w grudniu 2009

Poprzedni artykułMęski sweter. Jaki kupić?
Następny artykułJak dobrać krawat?
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here