Męski szalik i rękawiczki

Męski szalik i rękawiczki to dodatki idealne do płaszcza. Płaszcz zawsze zapewni mężczyźnie profesjonalny wygląd. Szalik, poza funkcją estetyczną zabezpiecza też szyję i klatkę piersiową przed chłodem.

Jak dobrać męski szalik i rękawiczki

Szalik powinien być dobrany do stylu płaszcza, temperatury otoczenia i okazji. Im mniej formalna okazja, tym szalik może być grubszy i bardziej kolorowy. Oficjalne okazje wymagają jednak gładkich szalików na przykład tych z kaszmiru, występujących także w wersji podbitej z jednej strony jedwabiem. Za najbardziej eleganckie uchodzą męskie szale z cieniutkiego jedwabiu, które tak naprawdę pozostają właściwie tylko samym symbolem szalika. Ot, dodają szyku.

Męski szalik i rękawiczki

meski-szalik-i-rekawiczkiZestawiając szal z płaszczem można stworzyć wiele kombinacji. Jeśli ktoś lubi kontrasty może założyć żywy kolor szala do ciemnego płaszcza, lub wybrać gruby ręcznie robiony szal. W takich wypadkach dodatek ten może być wyróżnikiem. Fantazyjne zawiązane szale często noszą artyści i aktorzy. Szalik musi też pasować do okazji. I tak czerwony byłby niewłaściwy np. na uroczystości pogrzebowe. Najbardziej popularne kolory męskich szali to: szary, granat, czarny i ciemnoczerwony. Szale są takimi samymi dodatkami jak krawaty i jeśli się je precyzyjnie dobierze, sprawią że mężczyzna szykownie wyróżni się z tłumu.

Męski szalik i rękawiczki  w XIX wieku

Męskie rękawiczki, znane są od wielu stuleci. Jeszcze w XIX wieku pokazywanie nagich dłoni było nie na miejscu, a wyciągnięcie nagiej dłoni do kobiety było prawdziwym faux-pas. Dlatego każdy mężczyzna posiadał przynajmniej kilka par rękawiczek, które zmieniał w ciągu dnia. Rękawiczki musiały być wykonane z najlepszej jakości skóry, pasować jak ulał i nigdy nie mogły być nawet nieznacznie przybrudzone.

Męski szalik i rękawiczki jako dodatki eleganckiego mężczyzny

Dziś rękawiczki mężczyźni noszą tylko wychodząc na dwór w zimne dni. Współczesne wymagania dotyczące rękawiczek wydają się znikome w porównaniu z ich historycznymi przodkami. Dzisiejsze rękawiczki powinny być czarne lub brązowe, z cienkiej miękkiej skóry w dobrym gatunku. Elegancki mężczyzna będzie również pamiętał, żeby rękawiczki dobrać kolorem do pozostałych skórzanych elementów garderoby (paska i butów).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *