Męskie skarpety

0
1918
męskie skarpety

Męskie skarpety odgrywają bardzo ważną rolę w kreowaniu wizerunku, mimo że są jednym z najmniejszych elementów męskiej garderoby.

Męskie skarpety – długość skarpet

Najważniejszą rolą skarpet jest zagospodarowanie miejsca pomiędzy butem a nogawką spodni. Zasada pierwsza brzmi: nigdy, w żadnym wypadku nie może się zdarzyć, że mężczyzna przy siadaniu odsłania gołą, owłosioną łydkę, ponieważ jego skarpetki (lub spodnie) są za krótkie.

Męskie skarpetki do strojów formalnych

Kiedyś panowie nosili podwiązki do skarpet, bo nie znano elastycznych materiałów i skarpety nieestetycznie rolowały się. Dziś dziś do strojów formalnych (garnitur, smoking, frak) nadal zakłada się długie skarpetki  (sięgające powyżej połowy łydek), ale podwiązki wyszły już z mody. Skarpetki są elastyczne i trzymają się na nodze bez rolowania.

Męskie skarpetki do garnituru

Zasada druga: aby uniknąć kompromitacji, należy do garnituru i strojów formalnych nosić podkolanówki. Na okazje wieczorowe, do garnituru, należy wybrać cienkie, czarne podkolanówki z bawełny z delikatnym połyskiem lub jedwabne. Ale uwaga – skarpet jedwabnych nie powinno się zakładać do ciężkiego garnituru z grubej wełny (szewiotowej). Będą one natomiast pasować do garnituru z lekkiej wełny (tzw. setka).

Męskie skarpetki do ubrań w lecie

męskie skarpetyW lecie, do ubrań wakacyjnych i sportowych, można nosić skarpetki króciutkie za kostkę lub nie nosić wcale.
Zasada trzecia: do butów żeglarskich, płóciennych espadryli i wsuwanych mokasynów skarpet się nie zakłada. Tego typu obuwie zawsze zakładamy na gołą stopę.

Zasada czwarta: nigdy, przenigdy nie zakłada się skarpet do sandałów. Nie zakłada się czarnych skarpet (mocno odznaczających się na nodze) do sandałów. Nie zakłada się białych czyli “bardziej wakacyjnych” skarpet do sandałów. Nie zakłada się skarpet beżowych. Żadnych skarpet nie zakłada się do sandałów. Sandały, tak jak klapki (skórzane, plastikowe, japonki) to obuwie przeznaczone do noszenia na gołą nogę.

Męskie skarpety – białe

Grubsze białe bawełniane lub frotte są skarpetami sportowymi, zakładanymi tylko do obuwia sportowego. Ale uwaga – cienkie skarpety białe mogą być również zakładane do strojów formalnych – w tropikach, na Południu Europy – gdzie nosi się białe garnitury. Wówczas białe skarpety towarzyszą białym butom. A gdy do białego garnituru zakłada się czarne buty to pozostaje włożyć już tylko czarne skarpetki.

Więcej informacji na temat skarpet:
Jak dobrać skarpety?Jaki wybrać kolor skarpet?Jak kupić męskie skarpetki?Kolorowe męskie skarpety

Poprzedni artykułStrój sekretarki szkolnej
Następny artykułKostium kąpielowy – jaki wybrać?
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here