Dior New Look

Dior New Look

W 1947 roku w Paryżu, Christian Dior (1905-1957) tworzy genialną kolekcję natychmiast okrzykniętą „New Look”. Proponuje zupełnie nową kobiecą sylwetkę o zarysie klepsydry. Mały żakiecik z talią osy (ponownie wróciły gorsety, tyle że w wersji „minii” – pasa wokół talii), baskinką, idealnie dopasowany z wyeksponowaną linią biustu. Do tego spódnica z klosza tuż za kolano, na wielu warstwach halek.

Dior New Look dodatki

A jako dodatki: rękawiczki, malutki kapelusik i torebka-pudełko trzymana w dłoni. Dopełnieniem wizerunku był makijaż: oczy mocno podkreślone czarną kreską i czerwone usta. A na nogach szpilki

Eksplozja kobiecości po okrutnych czasach wojny

Po okrutnych latach wojny ta eksplozja kobiecości, powrót przepychu, szelest halek i jedwabiu rozkloszowanych spódnic, pończochy i szpilki wydawały się czymś niezwykłym. Kolekcja Diora była z pewnością ucieleśnieniem marzeń każdej kobiety.

Sukces Diora

Dior błyskawicznie odniósł sukces i zapoczątkował modę na całą dekadę lat 50. Kobiety musiały czuć się rozkosznie dekadencko, oglądając zarówno tę kolekcję, jak i nosząc ubrania nią inspirowane – szczególnie po latach racjonowania wszystkiego – w tym również tkanin.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *