Wizerunek mężczyzny

Profesjonalny wizerunek mężczyzny w biznesie

Kreowanie wizerunku mężczyzny

Na całym świecie przyjęte jest, że pracujący mężczyzna jest zadbany i absolutnie nie lekceważy swojego wyglądu. Współczesny mężczyzna nie może dopuścić do zaniedbania wizerunku w pracy. Profesjonalny wizerunek mężczyzny w biznesie buduje pozycję i markę osobistą.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

Stale rośnie konkurencja, rosną także wymagania wobec pracowników. W kontaktach międzyludzkich wielką rolę odgrywa „efekt pierwszego wrażenia”, bo każdy z nas ocenia drugiego człowieka na podstawie tego co widzi. Nierzadko to pozytywne pierwsze wrażenie decyduje, czy ktoś nawiąże z Tobą relacje lub współpracę.

Profesjonalny wizerunek mężczyzny w pracy

Każda firma ma swoją markę. Ty też masz swoją markę. Twój wygląd i zachowanie to elementy składowe marki osobistej. Profesjonalny wizerunek mężczyzny jest bardzo pomocny przy tworzeniu właściwego pierwszego wrażenia. Nie możesz lekceważyć swojego wizerunku w pracy.

Wizerunek mężczyzny

Umiejętność autoprezentacji nie jest wcale sztuką najmłodszą. O niestosownych toaletach i zachowaniach chętnie pisali już komediopisarze starożytni (Petroniusz „Uczta Trymalchiona”), nowożytni (Szekspir, Molier, Krasicki, Zabłocki, Fredro). Był to również temat złośliwych rysunków i karykatur Hogartha, Daumiera, Grottgera, Bearsdley’a.

  • Czy wobec rangi wielu problemów, z jakim musi borykać się współczesny mężczyzna, jego wizerunek nie jest kwestią drugorzędną?
  • Czy czasy w których elegancja była właściwie rozumiana odeszły do lamusa?

Konsultacje profesjonalny wizerunek mężczyzny – zalety i korzyści

  1. Dowiesz się jak powinna prawidłowo wyglądać Twoja garderoba biznesowa (dobierzesz fason marynarki, spodni, fason garnituru; dobierzesz kształt kołnierzyka koszuli do kształtu swojej twarzy, poznasz odpowiedni dla siebie węzeł krawata).
  2. Poznasz zasady dress code’u ze wszelkimi drażliwymi kwestiami (kolory skarpet, krótki rękaw, krawaty, długość spodni, rękawów etc.).
  3. Dowiesz się jak ubierać się na różne okazje (business lunch, eventy wieczorne – np. kolacja z klientem, bankiet, konferencja, kongres, casual Friday)
  4. Poznasz kolory swoich ubrań do pracy zgodnie z zasadami indywidualnej analizy kolorystycznej oraz nauczysz się kolorystycznie zestawiać swoją biznesową garderobę.
  5. Dowiesz się jak dobierać biznesowe dodatki (rodzaj obuwia, skarpety, spinki do mankietów, teczki, krawaty, okulary)

Terminy:

Zainteresowanych proszę o kontakt