Cztery typy urody

Kolor jest ważny nie tylko w otaczających nas wnętrzach, w przyrodzie, fotografii, sztuce. Kolor jest ważny także na nas, czyli w naszej szafie. A w szafie powinny się znajdować ubrania, które pasują do nas zarówno pod kątem sylwetki, jak i koloru.

Znaczenie kolorucztery typy urody

Odbiór poszczególnych barw – czyli psychologia koloru – jest w naszej świadomości tak głęboko zakorzeniona, że nikt z nas nie potraktuje poważnie na przykład policjanta ubranego w różowy mundur. Podobnie, na sali sądowej, w żadnym wypadku sędzia w pomarańczowej todze nie wzbudzi szacunku. Równie trudno byłoby uwierzyć w kompetencje urzędnika ubranego na żółto.

Odbiór koloru

Kolory używane są także w sygnalizacji świetlnej i weszły na stałe do języka potocznego. Mówimy o kimś „niebieski ptak”, oszczędzamy „na czarną godzinę”, ktoś ma „zielono w głowie”, inny to „czarna owca”. Można patrzeć na świat „przez różowe okulary”, można „zielenieć z zazdrości”. Kolor odzwierciedla też silne emocje: czerwień – miłość, nienawiść, złość; błękit – spokój, relaks, błogość, żółty zapewnia orzeźwienie, a czerń niesie ze sobą żałobę i smutek…

Cztery typy urody

My także mamy kolory „w sobie”, bowiem nasza uroda dzieli się na cztery typy kolorystyczne, zwane popularnie czterema porami roku.

Cztery typy urody – kobieta lato

Panie o letnim typie urody są bardzo kobiece i powinny tę cechę podkreślać ubiorem. Gdy odnajdą swój styl i koloryt, sprawiają wrażenie osoby ciepłej, delikatnej, tajemniczej. Pasuje do nich styl romantyczny, miejski, naturalny.

Cztery typy urody – kobieta zima

Kiedy opisuje się kobiety o zimowym typie urody najczęściej używa się słów: elegancka, arystokratyczna, imponująca, dumna. Kobiety te stwarzają wokół siebie chłodną aurę, a przyczyna tkwi w ich kolorycie, bowiem jest on najchłodniejszy spośród wszystkich typów urody. Sprawiają wrażenie  niedostępnych i tajemniczych. Wiele przedstawicielek tego typu urody to kobiety ambitne, odnoszące sukcesy.

Cztery typy urody – kobieta jesień

Kobiety o jesiennym typie urody, tak samo jak jesienny dzień, są zmienne, czasami nieopanowane, gwałtowne, a potem znowu ciepłe i miłe. Pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Dzięki swojej naturalnej kolorystyce panie te odbierane są jako osoby na których można zawsze polegać. Nie są tak tajemnicze i niedostępne jak kobiety zimy, ani tak eteryczne jak wiosny. Za to są pewne siebie, zmierzają prosto do celu i emanują serdecznością.

Cztery typy urody – kobieta wiosna

Kobiety o wiosennym typie urody promieniują naturalnym wdziękiem i mimo kruchego wyglądu są bardzo zaradne. To prawdziwe wulkany pozytywnej energii. Osoby zaliczane do tego typu urody działają na innych pozytywnie, podobnie jak ich kolory i sama wiosna.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Golf&Life w październiku 2008

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *