Dobór koloru ubrania do typu urody

Dobór koloru ubrania do typu urody zależy od kolorów Twojej skóry, włosów i oczu. Kolor skóry, włosów i oczu określa jakim typem kolorystycznym jesteś. Zaś każdy z typów kolorystycznych ma swoje cechy szczególne. Aby dowiedzieć się jaki typ urody reprezentujesz trzeba wykonać indywidualną analizę kolorystyczną.

Dobór koloru ubrania do typu urody. Rola koloru w kreowaniu wizerunku

Pamiętaj, że kolor Twojego ubrania jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku. To kolor często wpływa na to jak jesteś postrzegana/postrzegany przez otoczenie. Dobierz kolor swojego ubrania tak, by pasował do Ciebie i pozwolił Ci pięknie się wyróżniać. Prawidłowy dobór kolorów ubrania do Twojego typu urody- za każdym razem – pozwoli Ci podkreślić Twoje naturalne piękno.

Dobór koloru ubrania do typu urodyDobór koloru ubrania do typu urody. Ciepły typ kolorystyczny kobieta „wiosna”

Kobiety o wiosennym typie urody bywają często mylone z kobietami „lato”, choćby z tego powodu, że obie mają naturalnie blond włosy. Jednak uważny obserwator zauważy, że włosy „wiosny” mają zawsze lekko złocisty lub miodowy połysk. Kobiety o tym typie urody długo wyglądają młodzieńczo dzięki pięknej karnacji. Ich skóra jest mleczno-biała lub lekko złocista z rozsypanymi złocistymi piegami. Wiosny mają również naturalną skłonność do rumieńców. To zdecydowany atut ich urody. Najczęściej spotykane kolory oczu to: błękit, zielononiebieski, oliwkowy i piwny. Kobiety wiosny sprawiają wrażenie istot bardziej kruchych. A dzięki swojej ciepłej i jasnej kolorystyce są pełne wdzięku i mimo eterycznego wyglądu bywają bardzo zaradne.

dobór koloru ubrania do typu urodyCiepły typ kolorystyczny kobieta „jesień”

Kobiety jesienie to osoby rudowłose. Potocznie kolory te określane są barwami tycjanowskimi. Jesienie mają najpiękniejsze włosy ze wszystkich typów kolorystycznych. Są one bujne, gęste, mocne i często kręcone. Cera „jesieni” jest bardzo jasna. Kobiety jesienie mają problemy z opalaniem i rzadko opalą się na ładny oliwkowy kolor. Ich skóra będzie raczej stale zaczerwieniona. Oczy „jesieni” często mają barwę bursztynowego brązu, zielonooliwkową, czasami spotyka się też oczy niebieskie. Za najpiękniejsze kobiety jesienie uważane są panie o płomienno rudych włosach i zielono-szmaragdowych oczach. Kobiety „jesienie” pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Określane są jako dynamiczne realistki.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, styczeń 2012

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *