Dobór koloru ubrania do typu urody

Dobór koloru ubrania do typu urody uzależniony jest od kolorów skóry, włosów i oczu każdej osoby. Każdy z typów kolorystycznych ma swoje cechy szczególne. Aby dowiedzieć się kto jaki typ urody reprezentuje należy wykonać indywidualną analizę kolorystyczną.

Dobór koloru ubrania do typu urody. Rola koloru w kreowaniu wizerunku

Pamiętając, że kolor jest najbardziej widocznym elementem naszego wizerunku i że często wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie, warto dobierać go tak, by móc pięknie się wyróżniać. Umiejętne kolorystyczne zestawienie garderoby za każdym razem owocuje stworzeniem wizerunku, w którym ubranie doskonale podkreśla naturalne piękno każdej osoby.

Dobór koloru ubrania do typu urodyDobór koloru ubrania do typu urody. Ciepły typ kolorystyczny kobieta „wiosna”

Kobiety o wiosennym typie urody bywają często mylone z kobietami „lato”, choćby z tego powodu, że obie mają naturalnie blond włosy. Jednak uważny obserwator spostrzeże, iż włosy „wiosny” mają zawsze lekko złocisty połysk. Kobiety o tym typie urody długo wyglądają młodzieńczo dzięki pięknej karnacji. Ich skóra jest mleczno-biała lub lekko złocista z rozsypanymi na niej złocistymi piegami. Wiosny mają również naturalną skłonność do rumieńców. To zdecydowany atut ich urody. Najczęściej spotykane kolory oczu to: błękit, zielononiebieski, oliwkowy i piwny. kobiety wiosny sprawiają wrażenie istot bardziej kruchych. Kobiety „wiosny” dzięki swojej ciepłej i jasnej kolorystyce są pełne wdzięku i mimo kruchego wyglądu bywają bardzo zaradne.

Ciepły typ kolorystyczny kobieta „jesień”

Dobór koloru ubrania do typu urody.1Kobiety jesienie to osoby rudowłose. Potocznie kolory te określane są barwami tycjanowskimi. Jesienie mają najpiękniejsze włosy ze wszystkich typów kolorystycznych. Są one bujne, gęste, mocne i często kręcone. Cera „jesieni” jest bardzo jasna. Kobiety jesienie mają problemy z opalaniem i rzadko opalą się na ładny oliwkowy kolor. Ich skóra będzie raczej stale zaczerwieniona. Oczy „jesieni” często mają barwę bursztynowego brązu, zielonooliwkową, czasami spotyka się też oczy niebieskie. Za najpiękniejsze kobiety jesienie uważane są panie o płomienno rudych włosach i zielono-szmaragdowych oczach. Kobiety „jesienie” pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Określane są jako dynamiczne realistki.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, styczeń 2012

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *