Jak dobierać kolor ubrania?

jak dobierać kolor ubrania.1Jak dobierać kolor ubrania? Uzależnione jest to od osobistego typu kolorystycznego. Po jego określeniu poznaje się właściwe kolory swojej garderoby. Stosowanie się do „kolorystycznych reguł” absolutnie nie utrudnia przyszłego kompletowania garderoby. Tak samo nie powoduje ”zakazu” noszenia ukochanego przez kogoś koloru. Analiza kolorystyczna służy wyselekcjonowaniu najlepszych odcieni każdej barwy tak, by pasowały one indywidualnie do każdego – co jest ściśle uzależnione od koloru skóry, włosów i oczu danej osoby.

Jak dobierać kolor ubrania? Analiza kolorystyczna – dobór kolorów ubrań, makijażu, dodatków

W Europie Środkowej – ludzie najczęściej charakteryzują się urodą, która dobrze wygląda tylko w chłodnej tonacji barw. Są to typy urody określane mianem: „lato” i „zima”. Oznacza to, że osoby znajdujące się w tych grupach kolorystycznych mogą mieć w swojej garderobie każdy kolor, ale pod warunkiem że jest on w chłodnym odcieniu. Jak więc spośród wielu kolorowych rzeczy w sklepie sięgnąć po tę właściwą?

Jak dobrać właściwy odcień koloru ubrania w sklepie, po wykonaniu analizy kolorystycznej?

Jest na to rada. Każda barwa ma swój zimny lub ciepły odcień. Kolory zimne/chłodne to barwy, które mają dużą domieszkę bieli – a więc są to wszystkie pastelowe odcienie każdego koloru. Im więcej bieli jest w danej barwie tym słabszy jest walor tego koloru. Zdejmując więc ze sklepowej półki jasnożółty sweterek, mlecznoróżowy szal czy pistacjową spódnicę mamy pewność, że są to chłodne odcienie barwy żółtej, różowej i zielonej.

Jak odróżnić barwy ciepłe od zimnych?

jak dobierać kolor ubraniaKażdy kolor mający domieszkę szarego zawsze będzie chłodny. Każda barwa zwierająca domieszkę niebieskiego jest zimna. Kiedy więc najbardziej lubimy zieleń, to po dodaniu do niej niebieskiego powstanie morski lub turkusowy jej odcień. Będzie to oznaczać, że powinnyśmy koniecznie wzbogacić swoją szafę o nowe odcienie zieleni – na przykład o morskie lub turkusowe dodatki, a jeśli ktoś lubi może to być nawet sukienka, żakiet czy płaszcz.

Osobista kolorystyka.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, listopad 2011

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *