Kreowanie stylu osobistego

kreowanie stylu osobistegoKreowanie stylu osobistego. Kolor jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku. Jest tak samo ważny jak krój i proporcje odzieży, którą nosisz. To kolor wpływa na to jak jesteś postrzegana, postrzegany przez otoczenie. Wybierając dla siebie ubranie – pamiętaj o jego kolorystyce!

Rola koloru w wizerunku człowieka

Trudno znaleźć osobę, dla której barwy pozostają całkowicie obojętne. Kolory działają na Twoje myśli, odczucia i bardzo wyraźnie kreują Twój wizerunek. Stąd, tak istotny w kształtowaniu wizerunku jest odpowiedni dobór kolorów ubrań. Jest to szczególnie istotne u osób występujących publicznie, pracujących na wysokich stanowiskach, występujących w roli ekspertów, itp.

Kreowanie stylu osobistego. Wybór ubrania

kreowanie-stylu-osobistegoCiągle stajesz przed wyborem odpowiedniego stroju dla siebie. Zależy Ci na dobrej prezencji nie tylko w sytuacjach związanych z pracą. Wieczór spędzony z przyjaciółmi, czy rodzinna wizyta jest również okazją kiedy chcesz dobrze wyglądać. Świadomość, że prezentujesz się dobrze poprawia Ci nastrój i dodaje pewności siebie. Jednocześnie lubisz przebywać, pracować czy podejmować współpracę z ludźmi, którzy budzą Twoją sympatię i zaufanie.

Kolor w kreowaniu wizerunku

Wyeksponować twarz mogą tylko właściwie dobrane kolory. Kolorystyka Twojego ubrania podkreśli osobowość, bez nieprzyjemnego efektu „przebrania się”, który wystąpi wówczas gdy Twoje ubranie nie będzie do Ciebie pasować i „wysunie się” na pierwszy plan. W budowaniu Twojego wizerunku rzeczą niezwykle istotną jest harmonia. Dotyczy to też kolorystyki strojów. Ubranie po prostu powinno do Ciebie kolorystycznie pasować.

Kreowanie stylu osobistego – analiza kolorystyczna

kreowanie stylu osobistegoLudzie na całym świecie dzielą się na cztery typy kolorystyczne, określane mianem pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Do każdego typu przypisana jest inna grupa kolorów harmonijnie dopasowana do kolorów skóry, włosów i oczu konkretnej osoby. Pomaga to stworzyć wizerunek, w którym Twoje ubranie doskonale podkreśla Twoje naturalne piękno. Żeby określić swój typ kolorystyczny należy wykonać osobistą analizę kolorystyczną, będącą pierwszym etapem w kompleksowym kreowaniu wizerunku. Analizę taką przeprowadza się u specjalnie przeszkolonych konsultantów wizerunku lub kolorystów. Zachęcam Cię do wykonania analizy kolorystycznej i poznania kolorów swojej garderoby.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, lipiec 2011

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *