Kreowanie stylu osobistego

Kreowanie stylu osobistego. Kolor jest najbardziej widocznym elementem naszego wizerunku. Jest równie ważny jak krój i proporcje odzieży, którą nosimy. To kolor wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Dlatego wybierając dla siebie ubranie, warto pamiętać również o jego kolorystyce.

Rola koloru w wizerunku człowieka

Trudno znaleźć osobę, dla której barwy pozostają całkowicie obojętne. Kolory działają na nasze myśli, odczucia i bardzo wyraźnie kreują nasz wizerunek. Stąd, tak istotny w kształtowaniu wizerunku jest odpowiedni dobór kolorystyki odzieży. Dotyczy to zwłaszcza osób występujących publicznie, pracujących na wysokich stanowiskach, występujących w roli ekspertów, itp.

Kreowanie stylu osobistego. Wybór ubrania

kreowanie-stylu-osobistegoKażdy z nas ciągle staje przed wyborem odpowiedniego stroju dla siebie. Zależy nam na dobrej prezencji nie tylko w sytuacjach związanych z pracą. Wieczór spędzony z przyjaciółmi, czy rodzinna wizyta jest również okazją kiedy chcemy dobrze wyglądać. Świadomość, że prezentujemy się dobrze pozytywnie wpływa na nasz nastrój i dodaje pewności siebie. Jednocześnie sami lubimy przebywać, pracować czy podejmować współpracę z ludźmi, którzy budzą naszą sympatię i zaufanie.

Kolor w kreowaniu wizerunku

Tylko właściwie dobrane kolory mogą korzystnie wyeksponować twarz,  podkreślić osobowość, bez nieprzyjemnego efektu „przebrania się”, który występuje wówczas gdy to ubranie wysuwa się na plan pierwszy. W budowaniu właściwego wizerunku rzeczą niezwykle istotną jest harmonia. Dotyczy to także kolorystyki strojów. Odzież powinna kolorystycznie pasować do osoby, która ją nosi.

Kreowanie stylu osobistego – analiza kolorystyczna

kreowanie stylu osobistegoLudzie na całym świecie dzielą się na cztery typy kolorystyczne, określane mianem pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Do każdego typu przypisana jest inna grupa kolorów harmonijnie dopasowana do kolorów skóry, włosów i oczu konkretnej osoby. Owocuje to stworzeniem wizerunku, w którym ubranie doskonale podkreśla naturalne piękno każdej osoby. Żeby określić swój typ kolorystyczny należy wykonać osobistą analizę kolorystyczną, która jest zawsze pierwszym etapem w kompleksowym kreowaniu wizerunku. Analizę taką przeprowadza się u specjalnie przeszkolonych konsultantów wizerunku lub kolorystów. Zachęcam wszystkich do wykonania analizy kolorystycznej i poznania kolorów swojej garderoby.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, lipiec 2011

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *