Męski wizerunek w pracy

męski wizerunek w pracyJak ważny jest dziś męski wizerunek w pracy, wie każdy pracujący mężczyzna. Każdy pracujący mężczyzna  zdaje sobie sprawę z mocy właściwego wizerunku w pracy i wie, że nie może dopuścić do „wizerunkowych wpadek”. Są one zbyt kosztowne – nie tylko dla jego kieszeni, ale i kariery zawodowej. W pracy nie ma miejsca na ośmieszenie się lub skandal.

Kolor w męskim wizerunku w pracy

Męski wizerunek w pracy nieodmiennie kojarzy się z dobrze skrojonym garniturem, świeżą koszulą, dobrze dobranym krawatem oraz nieskazitelnie czystymi butami. Marynarka jest dla mężczyzny ramą, a obraz tworzą koszula i krawat. Warto popracować nad stworzeniem takiego „obrazu”, który będzie niebanalny i zarazem przyjemny dla oka. Doskonale nadaje się do tego kolor. To właśnie umiejętnie zestawiony kolor koszuli i krawata może pomóc stworzyć oryginalny obraz – właściwy męski wizerunek w pracy. Kolor jest też świetnym sposobem na zerwanie z monotonią bieli i błękitu w ubraniach biznesowych.

Jak dobierać kolory ubrań? Męska analiza kolorystyczna

Jak zestawiać kolorystycznie koszulę z krawatem? O jakie kolory koszul warto wzbogacić swoją garderobę? Aby właściwie zestawić ubranie, należy dopasować go do „osobistego kodu kolorystycznego”. Ten zaś jest ściśle uzależniony od koloru włosów, skóry i oczu mężczyzny. Właśnie na tej podstawie podzielono męską urodę na cztery typy kolorystyczne określane nazwami pór roku. Jest więc mężczyzna lato, zima, wiosna i jesień.  Aby sprawdzić jakim się jest „reprezentantem” należy wykonać męską analizę kolorystyczną. Dla każdego typu kolorystycznego są stworzone reguły pozwalające mężczyźnie właściwie kompletować swoją garderobę. W Europie Środkowej najczęściej spotyka się panów o „letnim” i „zimowym” typie kolorystycznym. Do obu przypisane są barwy chłodne.

Chłodny typ kolorystyczny mężczyzna „lato”

Pan „lato” jest blondynem lub szatynem, ma jasną cerę, oczy najczęściej szare i niebieskie.

męski wizerunek w pracy.1Chłodny typ kolorystyczny mężczyzna „zima”

Mężczyzna „zima” jest brunetem, może mieć również włosy ciemno brązowe. Mężczyzna „zima” dosyć wcześnie siwieje. Szpakowate skronie niewątpliwie dodają mu uroku. Oprawę oczu ma ciemną. Cera panów o zimowym kolorycie jest albo bardzo jasna, albo lekko oliwkowa. Oczy są ciemne: piwne, brązowe lub jasne: szare, niebieskie i zielone.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, czerwiec 2012

Fotografia Jan Adamski

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *