Męski wizerunek w pracy

0
1584

męski wizerunek w pracyJak ważny jest dziś męski wizerunek w pracy, wie każdy pracujący mężczyzna. Każdy pracujący mężczyzna  zdaje sobie sprawę z mocy właściwego wizerunku w pracy i wie, że nie może dopuścić do „wizerunkowych wpadek”. Są one zbyt kosztowne – nie tylko dla jego kieszeni, ale i kariery zawodowej. W pracy nie ma miejsca na ośmieszenie się lub skandal.

Kolor w męskim wizerunku w pracy

Męski wizerunek w pracy nieodmiennie kojarzy się z dobrze skrojonym garniturem, świeżą koszulą, dobrze dobranym krawatem oraz nieskazitelnie czystymi butami. Marynarka jest dla mężczyzny ramą, a obraz tworzą koszula i krawat. Warto popracować nad stworzeniem takiego „obrazu”, który będzie niebanalny i zarazem przyjemny dla oka. Doskonale nadaje się do tego kolor. To właśnie umiejętnie zestawiony kolor koszuli i krawata może pomóc stworzyć oryginalny obraz – właściwy męski wizerunek w pracy. Kolor jest też świetnym sposobem na zerwanie z monotonią bieli i błękitu w ubraniach biznesowych.

Jak dobierać kolory ubrań? Męska analiza kolorystyczna

Jak zestawiać kolorystycznie koszulę z krawatem? O jakie kolory koszul warto wzbogacić swoją garderobę? Aby właściwie zestawić ubranie, należy dopasować go do „osobistego kodu kolorystycznego”. Ten zaś jest ściśle uzależniony od koloru włosów, skóry i oczu mężczyzny. Właśnie na tej podstawie podzielono męską urodę na cztery typy kolorystyczne określane nazwami pór roku. Jest więc mężczyzna lato, zima, wiosna i jesień.  Aby sprawdzić jakim się jest “reprezentantem” należy wykonać męską analizę kolorystyczną. Dla każdego typu kolorystycznego są stworzone reguły pozwalające mężczyźnie właściwie kompletować swoją garderobę. W Europie Środkowej najczęściej spotyka się panów o „letnim” i „zimowym” typie kolorystycznym. Do obu przypisane są barwy chłodne.

męska analiza kolorystyczna (Chłodny typ kolorystyczny mężczyzna “lato”

Pan „lato” jest blondynem lub szatynem, ma jasną cerę, oczy najczęściej szare i niebieskie. Choć niewykluczone są także oczy ciemne: piwne, brązowe. Tylko ciemne oczy przy jasnych włosach występują zdecydowanie radziej.

męska analiza kolorystycznaChłodny typ kolorystyczny mężczyzna “zima”

Mężczyzna „zima” jest brunetem, może mieć również włosy ciemno brązowe. Mężczyzna „zima” dosyć wcześnie siwieje. Szpakowate skronie niewątpliwie dodają mu uroku. Oprawę oczu ma ciemną. Cera panów o zimowym kolorycie jest albo bardzo jasna, albo lekko oliwkowa. Oczy są ciemne: piwne, brązowe lub jasne: szare, niebieskie i zielone.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, czerwiec 2012

męski wizerunek w pracy.1

Fotografia Jan Adamski

Poprzedni artykułStyl boho. Trendy wiosenne
Następny artykułDefinicja elegancji
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here