Makijaż fotograficzny

Makijaż fotograficzny rządzi się nieco innymi prawami, niż makijaż dzienny lub wieczorowy. Jest o wiele bardziej dokładny, ma wyraźniejsze kolory, bardzo dokładny „modelunek” twarzy. Makijaż fotograficzny – w zależności od potrzeb – może być zbliżony do makijażu fashion, fantazyjnego lub do makijażu dziennego. Jednak przede wszystkim dużą rolę w makijażu fotograficznym odgrywa staranne „konturowanie” twarzy.

makijaż fotograficznyMakijaż fotograficzny – krok pierwszy – fluid i puder

Należy bardzo starannie przygotować twarz pod makijaż. Dobre są tu grube, kryjące podkłady. Twarz modeluje się jasnym i ciemnym podkładem według zasad światłocienia. Jeśli skóra ma problemy typu: zaczerwienienia, plamy, bielactwo, sińce pod oczami wskazane jest użycie kolorowych, gęstych korektorów do tego celu. Na koniec pudrujemy twarz obowiązkowo matującym pudrem sypkim. Można również wzmocnić rozświetlenie twarzy białym matowym pudrem w kamieniu.

Makijaż fotograficzny – krok drugi – malujemy oczy

Makijaż oka dostosowany jest zazwyczaj do tematu sesji. Po nałożeniu korektora, pudrujemy dokładnie powiekę zaczynając od krawędzi rzęs, do zewnętrznego kącika oka całą powiekę. Dzięki temu zminimalizuje się efekt możliwie widocznych zmarszczek mimicznych i spowoduje, że nałożony cień będzie się długo i dobrze trzymał. Aby uzyskać piękne kocie oko, miękką, ciemnobrązową kredką malujemy  delikatną kreskę na górnej powiece, tuż nad linią rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Nakładanie cieni rozpoczynamy od ciemnych tonów, potem aplikujemy jaśniejsze.

Efekty specjalne w makijażu fotograficznym

Jeśli makijaż tego wymaga można użyć tylko samych ciemnych cieni do oczu, lub samych jasnych (łącznie z nałażeniem ich na rzęsy). Można pomalować oczy także pomadką, czy różem. Wszystko zależy od koncepcji. Można także przykleić cekiny, koronki, czy pióra. Rzęsy można podkręcić zalotką i dobrze wytuszować, można przykleić sztuczne lub dokleić kępki na przykład tylko w zewnętrznym kąciku oka, albo tylko na dole, albo pośrodku.

Makijaż fotograficzny – krok trzeci – malujemy usta

Znowu w zależności od koncepcji makijażu usta mogą być ciemne, czarne, lub krwistoczerwone, złote, srebrne, czy zupełnie niewidoczne pomalowane podkładem i przypudrowane.

makijaż fotograficznymakijaż fotograficzny (1)Makijaż fotograficzny – krok czwarty – kości policzkowe

Bardzo ważne jest nałożenie różu na policzki, bo to pięknie modeluje twarz. Warto pamiętać, że najpierw używa się bronzera do modelowania twarzy, a dopiero potem nakłada się róż – by nadać witalność twarzy. Jest to bardzo ważne w makijażu fotograficznym.

Magazyn Foto w lipcu 2007 zamieścił przykłady moich makijaży fotograficznych. Zdjęcia wykonała Anna Grecka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *