Makijaż telewizyjny

0
2479
makijaż telewizyjny

Makijaż telewizyjny czym różni się od zwykłego? Jego wygląd zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać i jaką cerę ma osoba którą się maluje. O makijażu telewizyjnym rozmawiałam z Ewą Gil makijażystką przygotowującą uczestników “Idola”.

Makijaż telewizyjny na przykładzie “Idola”

Po eliminacjach do pracy z uczestnikami “Idola” zawsze przystępują specjaliści od wizerunku. Przed każdym koncertem następuje poszukiwanie nowego stylu, który odzwierciedla temperament i repertuar muzyczny debiutanta. Wykreowanie odpowiedniego wyglądu jest tak samo ważne, jak dobre przygotowanie wokalne. Gwarantuje komfort podczas koncertu i często decyduje o sukcesie pomagając w zdobyciu sympatii widzów.

Czy wykonując makijaż telewizyjny masz jakąś ulubioną markę podkładów?makijaż telewizyjny

Nie, cały czas poszukuję. Jednak dobór podkładu zależy od cery osoby którą maluję. Jeśli widoczne są jakieś przebarwienia lub wypryski stosuję bardziej kryjące podkłady. Nie używam kompaktów, nie lubię ich bo są “tępe” i trudne w aplikacji. Wolę płynne fluidy sprawdzające się nawet przy cerze tłustej, jeśli zastosuje się wcześniej matującą bazę.

Czy  makijaż telewizyjny może błyszczeć? Widziałam tancerki z makijażami połyskującymi brokatem

W “Idolu” jest idealne światło pięknie wydobywające barwy. Jednak często jest tak, że na pokazach mody bardzo się napracuję, a potem żółte światło “zjada” część kolorów.

Jak dobierasz makijaże uczestnikom “Idola”? Konsultujesz się przedtem ze stylistą?

Dziewczyny przychodzą do mnie już uczesane, ale zawsze proszę żeby przyniosły ze sobą ubrania w których będą występować. Staram się połączyć wszystkie elementy w harmonijną całość.

Czy makijaż telewizyjny wpływa na zachowanie uczestników, widzisz jakieś zmiany?

To jest najprzyjemniejsza chwila. Pracuję z dziewczynami, które często wyrządzają sobie krzywdę np. zbyt mocno depilując brwi, albo używają mocnych nieodpowiednich kolorów. I boją się zmian. Zwykle po skończonym makijażu słyszę: “O matko jaka jestem ładna!”. Dziewczyny są bardziej promienne, nabierają pewności siebie…

Wpadki przy pracy – czy wykonując makijaż telewizyjny zdarzyły Ci się?

Tak! Od czterech lat maluję moje kochane gwiazdy w Opolu. Kiedyś przyszła do garderoby Irena Santor. Zawsze chciałam ją umalować. Cudownie nam się rozmawiało, a po zakończonym makijażu usłyszałam: “no dobrze, pięknie”. Ale w momencie gdy wyszła na scenę miała zupełnie inny makijaż…

Śpiewająca puderniczka

Widziałam na planie “Idola” że dajesz uczestnikom wskazówki techniczne dotyczące śpiewu. Jak to? Tak, to prawda. Chodziłam do szkoły muzycznej i na lekcje śpiewu do Eli Zapędowskiej. Potem spotkałyśmy się w “Idolu” podczas makijażu. To była zabawna sytuacja. Śpiewająca puderniczka – tak o sobie mówię.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie „Make Up” w lipcu 2005

Poprzedni artykułStylizacja do sesji zdjęciowej
Następny artykułMakijaż fotograficzny
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here