Kieszenie w męskim garniturze

Kieszenie w męskim garniturze często tworzą „wypustki” na ciele mężczyzny bo są wypchane różnymi przedmiotami. Portfel, plik kluczy, karty do wejścia do budynku z długą smyczą, komórka… Brzmi znajomo?

Kieszenie w męskim garniturze – styl tworzą dodatki

Elegancja zobowiązuje. Elegancja to także sposób noszenia ubrania przez mężczyznę i jego ogólna prezencja. Na przykład mężczyzna ubrany w elegancki garnitur, ale ze zniszczonymi butami nie będzie prezentować się dobrze. Podobnie elegancką całość mogą zniweczyć niezbyt czyste włosy czy wypchane kieszenie w marynarce i spodniach tworzące na ciele różne „wypustki”.

kieszenie w męskim garniturzeGarnitur to nie biurko

Z moich obserwacji wynika, że w wizerunku mężczyzny najczęściej te nieszczęsne kieszenie psują dobrą całość. Wszystkich kusi żeby mieć komórkę lub dwie pod ręką – czyli w kieszeni. Do tego dochodzi pęk kluczy, często z ciężkim breloczkiem, drobne monety, karta do wejścia do budynku z długą smyczą, może coś do pisania? I tak te przedmioty się mnożą.

Kobiety mają wygodniej

Teoretycznie kobiety mają wygodniej, bo noszą torebki, a panom pozostają kieszenie w męskim garniturze. Jednak wypchane kieszenie poza stworzeniem „wypustki” deformują i sylwetkę i marynarkę. Cięższa kieszeń wypcha się tak, że będzie niżej. Kieszeń w spodniach w których nosi się najczęściej portfel lub drobne monety odkształci się, materiał się przetrze. Podszewka się podrze.

Kieszenie w męskim garniturze – jak postępuje z nimi elegancki mężczyzna?

Cóż, kieszenie w marynarce mają tak naprawdę znaczenie tylko estetyczne i powinny służyć do noszenia drobnych przedmiotów. Podobna zasada dotyczy kieszeni spodni od garnituru. Spodnie te z założenia mają inną funkcję niż bojówki, w których każda kieszeń przystosowana jest do noszenia różnych przedmiotów.

Kieszenie w męskim garniturze -wewnętrzna, prawa górna kieszeń w marynarce

To miejsce na bawełnianą chusteczkę do nosa. Umożliwia to sięgniecie po chusteczkę lewą ręką, ponieważ nie powinno się trzymać chusteczki do nosa w prawej ręce.

Kieszenie w męskim garniturze – wewnętrzna, lewa górna kieszeń w marynarce

To najlepsze miejsce na płaski portfel, pióro. Nie powinno się trzymać portfela w tylnej kieszeni spodni, jak to czyni większość mężczyzn. Wygląda to mało estetycznie, a ostry zarys portfela w końcu odznacza się na materiale powodując jego przetarcie.

Kieszenie w męskim garniturze – zewnętrzna, prawa dolna kieszeń w marynarce

Może służyć do trzymania kilku banknotów spiętych klamrą. Nad tą kieszenią, na górze bywa też jeszcze jedna kieszonka, tak zwana bilonówka. Jak sama nazwa wskazuje służy do przechowywania drobnych monet. Zewnętrzna, lewa dolna kieszeń w marynarce też może być miejscem na chusteczkę do nosa.

Kieszenie spodni

W kieszeni spodni można nosić ewentualnie klucze, pod warunkiem że nie jest to ciężki pęk z kilkoma breloczkami. Obowiązuje też zasada, że w spodniach nie powinno się nosić chusteczki do nosa.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, lipiec 2015

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *