Męska bluza zamiast swetra

meska-bluzaMęska bluza jest alternatywą dla swetra. Ucieszą się z niej panowie lubiący swobodę, mający zacięcie sportowe lub wiecznie młodzi duchem. Bluza też może różnić się fasonem, kolorem i wzorem.

Męska bluza z kołnierzykiem

Bluza może być z kołnierzykiem. Jest to wersja bardziej elegancka, dla panów ceniących sobie klasykę
Może być bez kołnierzyka z wycięciem w serek „V” lub półokrągłym „U” (analogicznie do pulowerów). I tu obowiązują te same zasady doboru dekoltu do kształtu twarzy. Czyli „V” jest wycięciem wyszczuplającym dla panów o pełnych twarzach, zaś wycięcie „U” nieco poszerza, stąd dobre będzie dla mężczyzn o szczupłych i pociągłych twarzach.

Męska bluza z kapturem

Bluza może też mieć kaptur. To wersja najmocniej młodzieżowa. Bluzy bardzo często mają jakiś nadruk lub wzór. Tu należy zastanowić się nad stylem takiej bluzy. Bo można kupić bluzę z wizerunkiem jakiegoś idola, lub choćby z wymarzonym modelem motoru czy samochodu, a może jachtu? Można tez kupić bluzę całą wzorzystą, np. w szerokie poprzeczne pasy, które doskonale poszerzą mężczyznę w ramionach, jak również zupełnie gładką (neutralną). Lepiej unikać kupowania bluzy z kapturem dla tęższego mężczyzny. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie gładka z wycięciem „V”.

A jeśli nie męska bluza? Może podkoszulek…

Zamiast koszuli, czy bluzy można też kupić coś podobnego, ale mniej oficjalnego. Warto wtedy postawić na podkoszulek.

Koszulka polo

Polecam szczególnie podkoszulki z kołnierzykiem, czyli koszulki polo. Po pierwsze, są one bardziej eleganckie niż zwykły T-shirt. Po drugie, każdy mężczyzna ma w swoich zasobach bardzo dużo zwykłych podkoszulków. Po trzecie, koszulka polo może mieć rękaw i krótki i długi. Ten ostatni pozwala na noszenie jej zamiast lekkiego swetra lub bluzy. Jest to miłą odmianą, a przy tym jest i oryginalnie i elegancko.

Zakupy świąteczne, prezent dla mężczyzny

Gwiazdka tuż, tuż… Wszystko nam o tym przypomina już od miesiąca, ale nie zmienia to faktu, że prezenty i tak większość z nas robi w grudniu. Warto zadbać o to, by piękny zwyczaj obdarowania drugiej osoby gwiazdkowym upominkiem nadal pozostał piękny i przyjemny dla obu stron: dającego i obdarowywanego.  Warto kupić prezent właściwie dobrany do osoby obdarowywanej.

Artykuł ukazał się na portalu Polki.pl w grudniu 2009

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *