Wybór stylu dla mężczyzny na jesień

0
4802
wybór stylu dla mężczyzny

Przedstawiam wybór stylu dla mężczyzny na nadchodzącą jesień. Obserwujemy już za oknami jesień. Aura jest zmienna, raz słota, innym razem słońce i prawdziwa feeria barw. Panowie, czas zmienić garderobę na jesienną! Rozpoczynamy sezon moda jesień-zima 2017. Niech za inspirację posłuży… przyroda za oknem – przynajmniej w zestawianiu ze sobą kolorów i faktur.

wybór stylu dla mężczyznyWybór stylu dla mężczyzny na jesień – wersja klasyczna

Zwolennik klasycznej elegancji wybiera ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody. Sięga po bezpieczny garnitur z koszulą i krawatem. A co wybierze jesienią? Może to być: granatowy garnitur, koszula w delikatny wzór (drobna kratka, paski) z kołnierzykiem zapinanym na guziczki. Do tego kołnierzyka nie jest wymagany krawat, ale może zawiąże pod szyją knit w rdzawych jesiennych kolorach. Całość dopełnią brązowe lub bordowe Oksfordy i brązowy pasek do spodni.

Miłośnik klasyki, na sytuacje mniej formalne, może ubrać: granatową marynarkę typu blezer, piaskowe chinosy, błękitną koszulę z tradycyjnym, gładkim pulowerem z wycięciem w serek „V” lub półokrągłym „U”. Pulower wybierze w kolorze: czerwonym, rdzawym, granatowym. Do tego założy brązowe sznurowane półbuty.

Wybór stylu dla mężczyzny na jesień – wersja miejska

wybór stylu dla mężczyznyMężczyzna z zacięciem „ekologicznym”, będzie się dobrze czuł w zestawie skoordynowanym: marynarka z koszulą i swetrem oraz kolorowe chinosy. Jesienią wybierze zestaw składający się z zamszowej rudej marynarki lub kurtki, bawełnianej koszuli w gamie kolorów, które można zaczerpnąć z natury (pustynne piaski i beże, barwy sawanny, brązy, jodłowe zielenie, khaki). Do tego założy granatowy sweter z wycięciem w serek, pomarańczowe lub czerwone chinosy, brązowe zamszowe półbuty i brązowy pleciony pasek do spodni.

Do tego stylu rewelacyjnie pasują tweedowe marynarki i swetry gładkie lub ze szkockim wzorem (tzn. jest to sweter gładki z tyłu, a z przodu ma tradycyjną szkocką kratkę). Ten „wzór w romby” należy do kanonów klasyki i jednocześnie nie jest tak bardzo oficjalny. Do marynarki tweedowej pasuje też sweter z wzorami inspirowanymi folklorem (taki bardziej „etniczny” w wyglądzie). Może mieć skórzane lub zamszowe łaty na łokciach. Może to być też gruby golf o wyraźnej fakturze, np. z warkoczowym wzorem. Golf jest na tyle uniwersalny, że może być zakładany pod sportową marynarkę, do każdego rodzaj kurtki i płaszcza.

Wybór stylu dla mężczyzny na jesień – wersja sportowa

Mężczyzna z zacięciem sportowym (choćby tylko duchem, będący w stanie permanentnego spoczynku) wybierze styl casual. Założy kurtkę lub bluzę, koszulę w dużą kratę lub dżinsową i dżinsy. Wybierze półbuty, mokasyny lub trampki. Na bardziej eleganckie okazje bluzę zastąpi sportową marynarką z łatami na łokciach lub ubierze granatowy blezer. Do sportowca będzie pasować sweter praktyczny, czyli zapinany na suwak lub rzepy.

Wybór stylu dla mężczyzny na jesień – wersja artystyczna

wybór stylu dla mężczyznyMężczyzna z zacięciem artystycznym, lubiący modowe eksperymenty, nie pogardzi oryginalnym garniturem lub choćby tweedową marynarką w oryginalnym kolorze: rdzy lub czerwieni. Wybierze ciekawą koszulę – na przykład białą w szerszy żółty pionowy paseczek, lawendową w granatową kratkę. A może kolorową koszulę z białym kołnierzykiem i białymi mankietami zapinanymi na oryginalne spinki? Nie pogardzi marynarką w kratę, ani pomarańczowym golfem. Jesienna słota nie odstraszy go przed włożeniem choćby aksamitnego czarnego płaszcza z kolorową podszewką, skórzanych rękawiczek i kolorowego szala, który fantazyjnie zarzuci na ramiona…

Strój, nastrój i okoliczności…

Dżentelmeni zwykli trzymać się zasad, że strój dobiera się do okoliczności. To prawda. Jednak, żeby dobrze się czuć w ubraniu – strój powinien też pasować i do osobowości, i do nastroju noszącego go mężczyzny.

I jeszcze jedno. Panowie – nie zapominajmy o uśmiechu. To bardzo ważny „dodatek”, potrafiący „rozświetlić” nawet najbardziej pochmurny jesienny dzień. Z pewnością tańszy od stale rosnących cen energii elektrycznej…

Fotografie do artykułu dzięki uprzejmości Pana Jana Adamskiego pochodzą z bloga Jan Adamski

Poprzedni artykułKreowanie wizerunku Polek
Następny artykułPogotowie wizerunkowe
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here