Wizerunek Seniora

Warsztaty Stylu dla Seniorów. Elegancja nie ma metryki

Wizerunek Seniora to zajęcia dla seniorów mające miejsce w różnych oddziałach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz w regionalnych Domach Kultury. Prowadząc warsztaty dla osób starszych przekonuję tę coraz liczniejszą grupę, że elegancja nie ma metryki i że warto dbać o wygląd w każdym wieku.

Wizerunek Seniora – kreowanie wizerunku Seniorów ma na celu:

 1. Zmianę odbioru starszego człowieka przez młodsze pokolenia
 2. Aktywizację osób starszych poprzez dbałość o sylwetkę i wizerunek przy pomocy stroju
 3. Przekonanie seniorów, że moda 60 plus też jest kolorowa i elegancka
 4. Umożliwienie budowania eleganckiego wizerunku seniorów
 5. Integrację wewnątrz- i międzypokoleniową
 6. Przełamywanie stereotypu postrzegania człowieka późnej dorosłości

Zalety i korzyści z zajęć Wizerunek Seniora

 1. Wizerunek Seniora – stworzenie eleganckiego wizerunku człowieka starszego
 2. Dobieranie stroju odpowiednio do wieku, typu sylwetki i sytuacji
 3. Eleganckie wiązanie apaszek, szali, krawatów
 4. Podkreślenie swojego stylu poprzez ciekawy dobór dodatków
 5. Krzewienie pogody ducha, tolerancji i życzliwości

Kreatywność, zaangażowanie społeczne i aktywność ruchowa – priorytety w każdym wieku

Najbliższe terminy Warsztatów Stylu i wykładów dla seniorów:

Zainteresowanych proszę o kontakt

Referencje

Wydarzenia z Akademią Stylu Agnieszki Jelonkiewicz:

Wizerunek seniora – wykłady na temat stylu i elegancji

wizerunek seniora pokaz mody seniorek28 maj 2018 odbył się wieczór z seniorami z Rembertowskiej Akademii Seniora OPS Dzielnicy Rembertów. Atrakcją wieczoru był Pokaz Mody Seniorek, który poprowadziłam i zorganizowałam. Wystąpiły w nim uczestniczki zajęć Wizerunek Seniora Rembertowskiej Akademii Seniora. Wydarzenie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy Relacja fotograficzna wkrótce 🙂

 

23 maj 2018 godz.16.00-17.00 spotkałam się z seniorami w Tłuszczu OPS TłuszczUTW Tłuszcz

9 maja 2018 zostałam zaproszona przez warszawskich seniorów Stowarzyszenie Seniorzy Białołęki

17 kwietnia 2018 spotkałam się z seniorami  UTW AWF Warszawa

9 kwietnia 2018 opowiadałam o psychologii koloru w kreowaniu wizerunku, zaprosiła mnie Rembertowska Akademia Seniora

19 marca 2018 zostałam zaproszona przez UTW DK Zacisze w Warszawie by przybliżyć postać legendarnej Coco Chanel.

7 marca 2018 odwiedziłam Wyszkowski UTW, gdzie w pięknej sali kinowej opowiadałam o wizerunku seniora.

21 lutego 2018 opowiadałam o Wizerunku Par w Ochockim UTW w Warszawie

5 lutego 2018 odwiedziłam Białołęcką Akademię Wiedzy w Warszawie i spotkałam się z przesympatycznymi seniorami.

5 lutego 2018 odbył się także wykład Wizerunek Seniora na Rembertowskiej Akademii Seniora w Warszawie.

5 stycznia 2018 zostałam ciepło przyjęta przez UTW w Ożarowie Mazowieckim. Jak zwykle opowiadałam o wizerunku seniora oraz zachęcałam seniorki do udziału w warsztatach stylu.

Wykład dla seniorów w Dęblinie

We wtorkowe popołudnie 28 listopada 2017 w Miejskiej Bibliotece w Dęblinie odbył się wykład o współczesnym wizerunku seniora. Opowiadałam o swojej pracy, pokazywałam zdjęcia z warsztatów stylu, które prowadzę w różnych miejscach w Polsce. Słuchacze spotkania mieli okazję zobaczyć zdjęcia z sesji zdjęciowych i pokazów mody z udziałem seniorów.  >> więcej

Warsztat z kolorystyki dla stylowych seniorek

28 kwietnia 2017 odbył się warsztat z kolorystyki dla seniorek w Domu Kultury Zacisze. Uczestniczki zdobywały praktyczne umiejętności niezbędne do budowania eleganckiego wizerunku seniora. Moda 60 plus wcale nie musi być zachowawcza! Zajęcia wzbogacone konsultacjami indywidualnymi miały przekonać panie, że kolor można nosić w każdym wieku. Każda uczestniczka miała wykonaną analizę kolorystyczną oraz dobierane kolory do farbowania włosów i kolory kosmetyków do makijażu.

Stowarzyszenie Ochocki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Omega” w Warszawie

5 kwietnia 2017 zostałam zaproszona przez Ochocki UTW do wygłoszenia wykładu na temat elegancji i dostosowania stroju do metryki oraz dobierania stroju stosownie do okazji. Zaprosiłam gości. Był pokaz slajdów, czytane wiersze i dowcipy.

Elegancja nie ma metryki. Wizerunek Seniora

27 marca 2017 w Domu Kultury Zacisze opowiadałam o zmianach w obecnym postrzeganiu seniorów oraz o zmianach w wizerunku seniorów. Wywiązała się ciekawa dyskusja na temat elegancji, tego co wypada i nie wypada. Na podstawie zdjęć seniorów pokazywałam przykłady ubrań stosowne do różnych okazji.

Elegancja nie tylko od święta. Wizerunek Seniora

25 stycznia 2017 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbył się wykład na temat elegancji. Na przykładzie zdjęć z warsztatów stylu dla seniorów pokazywałam jak eksponować swoje atuty i jak dobierać dodatki. Zdjęcia z uczestniczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazujące stylizacje przygotowane podczas warsztatów wywołały ogromny aplauz publiczności.

Wieczorki z Akademią Stylu

3 grudnia 2016 w kawiarni Kozienickiego Domu Kultury rozpoczął się cykl spotkań z modą i elegancją dla pań. Wieczorki Stylu mają na celu integrację międzypokoleniową. Tematem grudniowego spotkania była elegancja. Przedstawiłam ikony stylu z różnych epok, wspólnie zastanawialiśmy się czym jest elegancja i dobry styl. Wieczorek zakończył się entuzjastycznie przyjętą nauką wiązania apaszek i szali.

 Uniwersytet Trzeciego Wieku Dom Kultury Zacisze w Warszawie

W maju 2016 odbył się wykład dla seniorów „Dlaczego warto dbać o wizerunek?”. Zastanawialiśmy się wspólnie jaki jest dziś wizerunek seniora, jak korzystać z mody, czym jest styl. Spotkanie to było jednocześnie zapowiedzią warsztatów dla seniorów, które będą miały miejsce niebawem.

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach

W marcu 2016 odbyły się warsztaty dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z kolorystyki i stylizacji sylwetki. Podczas warsztatów Seniorki miały indywidualnie dobieraną kolorystykę strojów, farb do włosów i kosmetyków kolorowych do makijażu. Każda z uczestniczek uczyła się jak rozpoznawać właściwie swoje barwy. Stylizacja sylwetki poświęcona była omówieniu typów sylwetek, określeniu własnej oraz przymierzaniu strojów. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Klub Męski Dom Kultury Zacisze w Warszawie

W marcu 2016 byłam zaproszona do Klubu Męskiego z okazji wydarzenia nawiązującego do Dnia Kobiet pt. „Wciąż święto kobiet i… miłości”. Z tej okazji z wielką przyjemnością opowiadałam o wizerunku par w różnym wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach

W styczniu 2016 zostałam zaproszona przez UTW w Kozienicach do wygłoszenia wykładu Wizerunek Seniora oraz do przeprowadzenia warsztatów z kolorystyki i stylizacji sylwetki. Na wykładzie pojawiło się ok. 200 osób, a chętnych na warsztaty było tak dużo, że trzeba było spośród nich zrobić losowanie.

Spotkanie z modą dla seniorów

W czerwcu 2015 w ramach Giełdy Inicjatyw Artystycznych byłam zaproszona do DK Zacisze, by poprowadzić „Spotkanie z modą dla Seniorów”. Opowiadałam o tym dlaczego warto dbać o wizerunek seniora.

Ochocki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Omega” w Warszawie

W marcu 2015 zostałam zaproszona przez ochocki oddział Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by wygłosić wykład „Wizerunek Seniora i odbiór człowieka starszego”. Zostałam bardzo ciepło przyjęta przez liczne grono słuchaczy. Nasze spotkanie było też zapowiedzią późniejszych warsztatów stylu dla Seniorów.

W listopadzie 2015 ponownie gościłam na ochockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w ramach projektu „Aktywność społeczna osób starszych”. Opowiadałam o tym, jak obecnie zmienia się wizerunek seniora, a także o następującej zmianie odbioru człowieka starszego przez młodsze pokolenia.

Kolejne spotkanie z cyklu wizerunek seniora odbyło się w formie warsztatu i dotyczyło stylizacji sylwetki osób starszych.