Wizerunek Seniora

Warsztaty Stylu dla Seniorów. Elegancja nie ma metryki

Wizerunek Seniora to zajęcia dla seniorów mające miejsce w różnych oddziałach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz w regionalnych Domach Kultury. Prowadząc warsztaty dla osób starszych przekonuję tę coraz liczniejszą grupę, że elegancja nie ma metryki i że warto dbać o wygląd w każdym wieku.

Wizerunek Seniora – kreowanie wizerunku Seniorów ma na celu:

  1. Zmianę odbioru starszego człowieka przez młodsze pokolenia
  2. Aktywizację osób starszych poprzez dbałość o sylwetkę i ogólny wygląd przy pomocy stroju
  3. Zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych do budowania eleganckiego wizerunku seniorów
  4. Integrację wewnątrz- i międzypokoleniową
  5. Przełamywanie stereotypu postrzegania człowieka późnej dorosłości

Zalety i korzyści z zajęć Wizerunek Seniora

  1. Wizerunek Seniora – stworzenie eleganckiego wizerunku człowieka starszego
  2. Dobieranie stroju odpowiednio do wieku, typu sylwetki i sytuacji
  3. Eleganckie wiązanie apaszek, szali, krawatów
  4. Podkreślenie swojego stylu poprzez ciekawy dobór dodatków
  5. Krzewienie pogody ducha, tolerancji i życzliwości

Kreatywność, zaangażowanie społeczne i aktywność ruchowa – priorytety w każdym wieku

Najbliższe terminy Warsztatów Stylu dla seniorów:

7 grudzień 2017 >>szczegóły

12, 13 styczeń 2018 >>szczegóły

Zainteresowanych proszę o kontakt

Referencje

Wydarzenia z Akademią Stylu Agnieszki Jelonkiewicz:

Warsztat z kolorystyki dla stylowych seniorek

28 kwietnia 2017 odbył się warsztat z kolorystyki dla seniorek w Domu Kultury Zacisze. Uczestniczki zdobywały praktyczne umiejętności niezbędne do budowania eleganckiego wizerunku seniora. Zajęcia wzbogacone były konsultacjami indywidualnymi – każda z pań miała wykonaną analizę kolorystyczną oraz dobierane kolory do farbowania włosów i kolory kosmetyków do makijażu.

Stowarzyszenie Ochocki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Omega” w Warszawie

5 kwietnia 2017 zostałam zaproszona przez Ochocki UTW do wygłoszenia wykładu na temat elegancji i dostosowania stroju do metryki oraz dobierania stroju stosownie do okazji. Zaprosiłam gości. Był pokaz slajdów, czytane wiersze i dowcipy.

Elegancja nie ma metryki. Wizerunek Seniora

27 marca 2017 w Domu Kultury Zacisze opowiadałam o zmianach w obecnym postrzeganiu seniorów oraz o zmianach w wizerunku seniorów. Wywiązała się ciekawa dyskusja na temat elegancji, tego co wypada i nie wypada. Na podstawie zdjęć seniorów pokazywałam przykłady ubrań stosowne do różnych okazji.

Elegancja nie tylko od święta. Wizerunek Seniora

25 stycznia 2017 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbył się wykład na temat elegancji. Na przykładzie zdjęć z warsztatów stylu dla seniorów pokazywałam jak eksponować swoje atuty i jak dobierać dodatki. Zdjęcia z uczestniczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazujące stylizacje przygotowane podczas warsztatów wywołały ogromny aplauz publiczności.

Wieczorki z Akademią Stylu

3 grudnia 2016 w kawiarni Kozienickiego Domu Kultury rozpoczął się cykl spotkań z modą i elegancją dla pań. Wieczorki Stylu mają na celu integrację międzypokoleniową. Tematem grudniowego spotkania była elegancja. Przedstawiłam ikony stylu z różnych epok, wspólnie zastanawialiśmy się czym jest elegancja i dobry styl. Wieczorek zakończył się entuzjastycznie przyjętą nauką wiązania apaszek i szali.

 Uniwersytet Trzeciego Wieku Dom Kultury Zacisze w Warszawie

W maju 2016 odbył się wykład dla seniorów „Dlaczego warto dbać o wizerunek?”. Zastanawialiśmy się wspólnie jaki jest dziś wizerunek seniora, jak korzystać z mody, czym jest styl. Spotkanie to było jednocześnie zapowiedzią warsztatów dla seniorów, które będą miały miejsce niebawem.

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach

W marcu 2016 odbyły się warsztaty dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z kolorystyki i stylizacji sylwetki. Podczas warsztatów Seniorki miały indywidualnie dobieraną kolorystykę strojów, farb do włosów i kosmetyków kolorowych do makijażu. Każda z uczestniczek uczyła się jak rozpoznawać właściwie swoje barwy. Stylizacja sylwetki poświęcona była omówieniu typów sylwetek, określeniu własnej oraz przymierzaniu strojów. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Klub Męski Dom Kultury Zacisze w Warszawie

W marcu 2016 byłam zaproszona do Klubu Męskiego z okazji wydarzenia nawiązującego do Dnia Kobiet pt. „Wciąż święto kobiet i… miłości”. Z tej okazji z wielką przyjemnością opowiadałam o wizerunku par w różnym wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach

W styczniu 2016 zostałam zaproszona przez UTW w Kozienicach do wygłoszenia wykładu Wizerunek Seniora oraz do przeprowadzenia warsztatów z kolorystyki i stylizacji sylwetki. Na wykładzie pojawiło się ok. 200 osób, a chętnych na warsztaty było tak dużo, że trzeba było spośród nich zrobić losowanie.

Spotkanie z modą dla seniorów

W czerwcu 2015 w ramach Giełdy Inicjatyw Artystycznych byłam zaproszona do DK Zacisze, by poprowadzić „Spotkanie z modą dla Seniorów”. Opowiadałam o tym dlaczego warto dbać o wizerunek seniora.

Ochocki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Omega” w Warszawie

W marcu 2015 zostałam zaproszona przez ochocki oddział Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by wygłosić wykład „Wizerunek Seniora i odbiór człowieka starszego”. Zostałam bardzo ciepło przyjęta przez liczne grono słuchaczy. Nasze spotkanie było też zapowiedzią późniejszych warsztatów stylu dla Seniorów.

W listopadzie 2015 ponownie gościłam na ochockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w ramach projektu „Aktywność społeczna osób starszych”. Opowiadałam o tym, jak obecnie zmienia się wizerunek seniora, a także o następującej zmianie odbioru człowieka starszego przez młodsze pokolenia.

Kolejne spotkanie z cyklu wizerunek seniora odbyło się w formie warsztatu i dotyczyło stylizacji sylwetki osób starszych.