Wizerunek bizneswoman

wizerunek-bizneswomanWizerunek bizneswoman. Tajemnica dobrze ubranych kobiet tkwi w prostocie ich stroju, dobrej jakości tkanin, dbałości o każdy szczegół i perfekcyjnym kroju ubrania. Wszystko to odzwierciedla styl klasyczny, którego siłą jest jego ponadczasowość i niezależność od chwilowych trendów, zawirowań, czy kaprysów mody. Na tym tle polskie bizneswoman zachowują się i wyglądają zgodnie z normami obowiązującymi na całym świecie. A ponadto, nadal uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie.

„Przekrój” i Barbara Hoff

W przeciągu minionych kilkudziesięciu lat sztuka ubierania się przeszła nie lada ewolucję. Przed wojną elegancja była bardzo ceniona w towarzystwie. Zaraz po wojnie, wobec powszechnego ubóstwa, wszyscy donaszali resztki przedwojennych strojów. W Polsce Ludowej elegancki strój był nie tylko źle widziany ale i niebezpieczny. Jednak nawet wówczas Polki prezentowały się najlepiej jak tylko mogły. Bardzo pomocne w tym były drukowane wówczas w „Przekroju” felietony Barbary Hoff, prezentujące zachodnie wzory wraz z podpowiedzią jak je zrobić bez podróży do Paryża. I tak oto Polki, nawet w najtrudniejszych czasach, zawsze były na bieżąco.

Wizerunek bizneswoman. Pierwsze kobiety biznesu i dress code

Po kolejnych zmianach ustrojowych, po roku 1989, pojawiły się pierwsze kobiety biznesu. Nastąpiło otwarcie granic, nastała epoka wielkich, często  międzynarodowych korporacji. Pojawiło się pojęcie dress code’u. A zgodnie z zasadami obowiązującymi na całym świecie wizerunek bizneswoman kojarzy się z kompetencją, dyscypliną, klasą i pewnością siebie.

Wizerunek bizneswomanWizerunek bizneswoman

Wizerunek kobiety biznesu powinien być elegancki, stonowany i skromny. Do pracy – na szczęście – nie można ubrać wszystkiego. Pozostaje styl klasyczny, którego siłą jest jego ponadczasowość i niezależność od chwilowych trendów, zawirowań, czy kaprysów mody. Nie ma tu miejsca na zbytnie eksponowanie kobiecości poprzez zbyt obcisły lub za krótki strój. Nie ma miejsca na koronki i błyszczące tkaniny noszone od samego rana. Na tym tle polskie bizneswoman wyglądają zgodnie z normami obowiązującymi na całym świecie. I nadal uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w Gazecie Finansowej, listopad 2010

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *