Wizerunek bizneswoman

0
3251
wizerunek bizneswoman

wizerunek-bizneswomanWizerunek bizneswoman. Tajemnica dobrze ubranych kobiet tkwi w prostocie ich stroju, dobrej jakości tkanin, dbałości o każdy szczegół i perfekcyjnym kroju ubrania. Wszystko to odzwierciedla styl klasyczny, którego siłą jest jego ponadczasowość i niezależność od chwilowych trendów, zawirowań, czy kaprysów mody. Na tym tle polskie bizneswoman zachowują się i wyglądają zgodnie z normami obowiązującymi na całym świecie. A ponadto, nadal uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie.

“Przekrój” i Barbara Hoff

W przeciągu minionych kilkudziesięciu lat sztuka ubierania się przeszła nie lada ewolucję. Przed wojną elegancja była bardzo ceniona w towarzystwie. Zaraz po wojnie, wobec powszechnego ubóstwa, wszyscy donaszali resztki przedwojennych strojów. W Polsce Ludowej elegancki strój był nie tylko źle widziany ale i niebezpieczny. Jednak nawet wówczas Polki prezentowały się najlepiej jak tylko mogły. Bardzo pomocne w tym były drukowane wówczas w „Przekroju” felietony Barbary Hoff, prezentujące zachodnie wzory wraz z podpowiedzią jak je zrobić bez podróży do Paryża. I tak oto Polki, nawet w najtrudniejszych czasach, zawsze były na bieżąco.

Wizerunek bizneswoman. Pierwsze kobiety biznesu i dress code

Po kolejnych zmianach ustrojowych, po roku 1989, pojawiły się pierwsze kobiety biznesu. Nastąpiło otwarcie granic, nastała epoka wielkich, często  międzynarodowych korporacji. Pojawiło się pojęcie dress code’u. A zgodnie z zasadami obowiązującymi na całym świecie wizerunek bizneswoman kojarzy się z kompetencją, dyscypliną, klasą i pewnością siebie.

Wizerunek bizneswomanWizerunek bizneswoman

Wizerunek kobiety biznesu powinien być elegancki, stonowany i skromny. Do pracy – na szczęście – nie można ubrać wszystkiego. Pozostaje styl klasyczny, którego siłą jest jego ponadczasowość i niezależność od chwilowych trendów, zawirowań, czy kaprysów mody. Nie ma tu miejsca na zbytnie eksponowanie kobiecości poprzez zbyt obcisły lub za krótki strój. Nie ma miejsca na koronki i błyszczące tkaniny noszone od samego rana. Na tym tle polskie bizneswoman wyglądają zgodnie z normami obowiązującymi na całym świecie. I nadal uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w Gazecie Finansowej, listopad 2010

 

Poprzedni artykułUmiejętna autoprezentacja
Następny artykułSavoir-vivre i elegancja
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here