Cztery typy urody

0
2605

Cztery typy urody pomagają określić kolor ubrań znajdujących się w Twojej szafie. Twoje ubrania powinny pasować i do sylwetki i do Twojego typu urody.

Znaczenie koloru

Odbiór poszczególnych barw – czyli psychologia koloru – jest w Twojej  świadomości tak głęboko zakorzeniona, że na pewno nie potraktujesz poważnie policjanta ubranego w… różowy mundur. Podobnie, na sali sądowej, w żadnym wypadku sędzia w pomarańczowej todze nie wzbudzi Twojego szacunku. Równie trudno będzie Ci uwierzyć w kompetencje urzędnika ubranego na żółto… Więcej o znaczeniu koloru w ubraniu znajdziesz TU

Odbiór koloru

Zauważ, że kolory używane są także w sygnalizacji świetlnej. Weszły też na stałe do języka potocznego. Mówimy o kimś „niebieski ptak”, oszczędzamy „na czarną godzinę”, ktoś ma „zielono w głowie”, inny to „czarna owca”. Można patrzeć na świat „przez różowe okulary”, można „zielenieć z zazdrości”. Kolor odzwierciedla też silne emocje: czerwień – to miłość, nienawiść, złość; błękit – to spokój, relaks, błogość, żółty zapewnia orzeźwienie, a czerń niesie ze sobą żałobę i smutek…

cztery typy urodyCztery typy urody

Ty także masz kolory “w sobie” – to Twoje indywidualne kolory skóry, włosów, oczu. Dzięki tym indywidualnym cechom uroda wszystkich ludzi dzieli się na cztery typy kolorystyczne, zwane popularnie “czterema porami roku”.

Cztery typy urody – kobieta lato

Panie o letnim typie urody są bardzo kobiece i powinny tę cechę podkreślać ubiorem. Gdy odnajdą swój styl i koloryt, sprawiają wrażenie osoby ciepłej, delikatnej, tajemniczej. Pasuje do nich styl romantyczny, miejski, naturalny.

Cztery typy urody – kobieta zimacztery typy urody

Kiedy opisuje się kobiety o zimowym typie urody najczęściej używa się słów: elegancka, arystokratyczna, imponująca, dumna. Kobiety te stwarzają wokół siebie chłodną aurę, a przyczyna tkwi w ich kolorycie, bowiem jest on najchłodniejszy spośród wszystkich typów urody. Sprawiają wrażenie  niedostępnych i tajemniczych. Wiele przedstawicielek tego typu urody to kobiety ambitne, odnoszące sukcesy.

Cztery typy urody – kobieta jesień

dobór koloru ubrania do typu urodyKobiety o jesiennym typie urody, tak samo jak jesienny dzień, są zmienne, czasami nieopanowane, gwałtowne, a potem znowu ciepłe i miłe. Pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Dzięki swojej naturalnej kolorystyce panie te odbierane są jako osoby na których można zawsze polegać. Nie są tak tajemnicze i niedostępne jak kobiety zimy, ani tak eteryczne jak wiosny. Za to są pewne siebie, zmierzają prosto do celu i emanują serdecznością.

Cztery typy urody – kobieta wiosnapani wiosna

Kobiety o wiosennym typie urody promieniują naturalnym wdziękiem i mimo kruchego wyglądu są bardzo zaradne. To prawdziwe wulkany pozytywnej energii. Osoby zaliczane do tego typu urody działają na innych pozytywnie, podobnie jak ich kolory i sama wiosna.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Golf&Life w październiku 2008
Więcej informacji na temat barw poniżej:
Jak odróżnić kolory ciepłe od zimnych, Jak dobrać kolor ubrania do chłodnych typów kolorystycznych, Jak dobrać kolor ubrania do ciepłych typów kolorystycznych

 

Poprzedni artykułZmieniam sylwetkę
Następny artykułMakijaż jesień zima
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here