Dobór koloru ubrania do typu urody

0
2777
dobór koloru ubrania do typu urody

Dobór koloru ubrania do typu urody zależy od kolorów Twojej skóry, włosów i oczu. Kolor skóry, włosów i oczu określa jakim typem kolorystycznym jesteś. Zaś każdy z typów kolorystycznych ma swoje cechy szczególne. Aby dowiedzieć się jaki typ urody reprezentujesz trzeba wykonać indywidualną analizę kolorystyczną.

Dobór koloru ubrania do typu urody. Rola koloru w kreowaniu wizerunku

Pamiętaj, że kolor Twojego ubrania jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku. To kolor często wpływa na to jak jesteś postrzegana/postrzegany przez otoczenie. Dobierz kolor swojego ubrania tak, by pasował do Ciebie i pozwolił Ci pięknie się wyróżniać. Prawidłowy dobór kolorów ubrania do Twojego typu urody- za każdym razem – pozwoli Ci podkreślić Twoje naturalne piękno.

dobór koloru ubrania do typu urodyCiepły typ kolorystyczny kobieta “wiosna”

Kobiety o wiosennym typie urody bywają często mylone z kobietami „lato”, choćby z tego powodu, że obie mają naturalnie blond włosy. Jednak uważny obserwator zauważy, że włosy „wiosny” mają zawsze lekko złocisty lub miodowy połysk (począwszy od odcieni miodowych, a skończywszy nawet na czerwonozłotych). Kobiety o tym typie urody długo wyglądają młodzieńczo dzięki pięknej karnacji. Ich skóra jest mleczno-biała lub lekko złocista z rozsypanymi złocistymi piegami. Wiosny mają również naturalną skłonność do rumieńców. To zdecydowany atut ich urody. Oczy kobiet wiosen często sprawiają wrażenie „skrzenia się”. Dzieje się tak ponieważ tęczówka ma wiele punkcików, plamek i cętek w kolorze bursztynu, miodu, czy orzecha. Najczęściej spotykane kolory oczu to: jasny błękit, zielononiebieski, oliwkowy i piwny. Ponadto, tęczówka zawsze jest przejrzysta i często zdarza się, że od źrenicy oddziela ją cienki złoty lub złotobrązowy pierścień. Kobiety wiosny sprawiają wrażenie istot bardziej kruchych. A dzięki swojej ciepłej i jasnej kolorystyce są pełne wdzięku i mimo eterycznego wyglądu bywają bardzo zaradne. Wśród tego typu urody zdarzają się prawdziwe piękności, jak choćby znana wszystkim Marylin Monroe, czy francuska aktorka Isabelle Huppert.

Dobór koloru ubrania do typu urody Wiosny

Kolory, w których wygląda dobrze Wiosna są ciepłe, jasne i świeże. To kolory wiosennego dnia kiedy zieleń liści jest świeża, intensywna, kwitną żonkile, krokusy, tulipany. To barwy jasne, niezakłócone innym odcieniem, czyli żywe, wyraziste (np. miedziane brązy, ceglaste czerwienie, żółty kukurydziany, miodowy pomarańcz). Wiosna powinna z kolei unikać barw pastelowych, zgaszonych, rozmytych (takich jakie pasują do Lata).

dobór koloru ubrania do typu urodyCiepły typ kolorystyczny kobieta “jesień”

Kobiety jesienie to osoby rudowłose. Potocznie kolory te określane są barwami tycjanowskimi (odcienie płomiennorude, kolory kasztana, rude brązy, czekoladowe brązy, czerwone brązy po atrakcyjne odcienie miedzi). Jesienie mają najpiękniejsze włosy ze wszystkich typów kolorystycznych. Są one bujne, gęste, mocne i często kręcone. Cera „jesieni” jest bardzo jasna. Przypomina trochę mleczną cerę „zim”, ale „jesienie” mają tak jasny kolor karnacji, że sprawia ona wrażenie wręcz przeźroczystej. Poza tym skóra pokryta jest niezliczoną ilością brązowych piegów. Kobiety jesienie mają problemy z opalaniem i rzadko opalą się na ładny oliwkowy kolor. Ich skóra będzie raczej stale zaczerwieniona. Oczy „jesieni” często mają barwę bursztynowego brązu, zielonooliwkową, czasami spotyka się też oczy niebieskie. Za najpiękniejsze kobiety jesienie uważane są panie o płomiennorudych włosach i zielono-szmaragdowych oczach. Kobiety “jesienie” pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Określane są jako dynamiczne realistki. Wśród kobiet o jesiennym typie urody można spotkać naprawdę porywające piękności. Taką kobietą była Catherine Hepburn i jest nią Sophia Loren, Julia Roberts, a wśród Polek Katarzyna Dowbor, Daria Widawska, Magda Walach.

Dobór koloru ubrania do typu urody Jesieni

Kolory pani jesień są takie jak ciepły jesienny dzień. Liście drzew przybierają złote, czerwone, rude i brązowe barwy. Ziemia przyjmuje najróżniejsze odcienie brązu. To właśnie z tych „kolorów ziemi” składa się paleta barw kobiety o tym typie urody. Są to więc kolory liści – złote, czerwone, brązowe i rude, oliwkowe i kolory ziemi. Wszystkie jaskrawe, zimne barwy są dla niej nieodpowiednie. Podobnie jak lekkie, rozmyte pastele.

Dobór koloru ubrania a kreowanie wizerunku

Jak widać każdy z typów kolorystycznych ma swoje cechy szczególne. Umiejętne ich podkreślanie owocuje stworzeniem wizerunku, w którym ubranie doskonale podkreśla naturalne piękno każdej osoby. Pamiętaj, że kolor jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku i że wpływa na to jak jesteś postrzegana przez otoczenie. Warto dobierać kolory tak, by móc pięknie się wyróżniać.

Życzę każdemu odnalezienia swoich „barw szczęścia” – nie tylko na ekranie TV. Gwarantuję też, że umiejętność doboru kolorów (zgodnie z własnym typem kolorystycznym) można łatwo można opanować.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, styczeń 2012.
Informacje jak odróżnić kolory ciepłe od zimnych znajdziesz TU
Informacje na temat doboru koloru ubrania do chłodnych typów kolorystycznych znajdziesz TU

Poprzedni artykułHistoria sukienki
Następny artykułKonsultantka wizerunku. Agnieszka Jelonkiewicz
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here