Męska analiza kolorystyczna

0
3868

Męska analiza kolorystyczna ułatwia dobór i zestawianie ubrań do pracy. W męskim wizerunku, poza odpowiednio skrojonym garniturem, dobrze dobraną koszulą i krawatem oraz czystymi butami ważną rolę odgrywa też kolor. Umiejętne zestawienie kolorystyczne koszuli z krawatem pomoże stworzyć za każdym razem inny wizerunek. Może dodać oryginalności, może podkreślić profesjonalizm, czy też stworzyć bardziej przyjazny wizerunek.

meska-analiza-kolorystycznaProfesjonalny wygląd mężczyzny w pracy

Kto z nas nie lubi czuć się atrakcyjnie? Kto nie chciałby mieć pewności, że właściwie się prezentuje? Każdy z nas zarówno lubi się podobać, jak i chętnie przebywa z osobami, które uznaje za atrakcyjne i zadbane. Co więcej, osobom o właściwej prezencji przeważnie przypisujemy pozytywne cechy: choćby profesjonalizm, sumienność, czy odpowiednie kompetencje.

Kolor w męskim wizerunku biznesowym, analiza kolorystyczna dla mężczyzn

Dobierając garderobę biznesową warto jest zwrócić uwagę na jej kolorystykę –  zgodnie z zasadami indywidualnej analizy kolorystycznej. Oznacza to, że w zależności od tego jakim “typem kolorystycznym” jest mężczyzna będzie on wybierać dla siebie albo barwy ciepłe albo barwy zimne. Dobór kolorów dotyczy oczywiście kolorów garderoby.

Męska analiza kolorystyczna – instrukcja obsługi męskiej garderoby

Znajomość swojego typu kolorystycznego jest bardzo przydatna przy komponowaniu rzeczy w swojej szafie. Każdy z panów, przechodzący przez blok konsultacji kolorystycznych, jest zadowolony z możliwości poznania jasnych zasad przy kompletowaniu ubrań. Analiza określa czego unikać, a co stosować by zbudować odpowiedni wizerunek. Dla mężczyzn reguły te są jak „instrukcja obsługi” własnej szafy.

Analiza kolorystyczna dla mężczyzny – pomoc przy zakupach

Warto dodać, że świadomość swojego typu kolorystycznego jest bardzo pomocna przy robieniu zakupów. Po pierwsze trwają one krócej, a po drugie są bardziej efektywne – panowie nabywają tylko to, co jest dla nich odpowiednie. Dlatego życzę wszystkim panom zdobycia tych właśnie umiejętności i korzyści. A poniżej opisy męskich typów kolorystycznych występujących na świecie.

męska analiza kolorystycznaMężczyzna o zimnym typie kolorystycznym “zima”

Ten mężczyzna ma ciemne włosy. To może być brunet, ale też szatyn o brązowych włosach. Charakterystyczną cechą mężczyzny zimy jest występująca dość wcześnie srebrna siwizna. Szpakowate skronie występują właśnie u mężczyzny o tym typie urody. Cera może być bardzo jasna lub oliwkowa. Natomiast oczy mogą występować we wszystkich kolorach.

męska analiza kolorystyczna (Mężczyzna o zimnym typie kolorystycznym “lato”

Taki pan jest blondynem lub szatynem. Najczęściej jest to blondyn o niebiesko-szarych oczach. Cera jest jasna, nie opala się łatwo – przybiera najpierw kolor czerwony.

męska analiza kolorystyczna Mężczyzna o ciepłym typie kolorystycznym “wiosna”

Mężczyzna „wiosna” jest blondynem, ma jasną oprawę oczu (brwi, rzęsy). Jego włosy mają najczęściej kolor miodu lub są marchewkowo-rude. Pan „wiosna” ciężko znosi opalanie i często ulega poparzeniom słonecznym. Najczęściej panowie ci mają oczy szaroniebieskie, zielonkawe i złotoorzechowe.

męska analiza kolorystycznaMężczyzna o ciepłym typie kolorystycznym “jesień”

Mężczyzna „jesień” ma włosy ognistorude lub brązowe. Pan o jesiennym typie urody ma  także bardzo jasną skórę. Opala się z trudem, przybierając najpierw kolor czerwony. Oczy u panów „jesieni” najczęściej są ciemne: piwne, brązowe, orzechowe, ale bywają też jasne: niebieskie, stalowoszare, niebiesko-zielone.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, wrzesień 2012męska-analiza-kolorystyczna

Poprzedni artykułDefinicja elegancji
Następny artykułLouis Vuitton jesienna kolekcja
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here