Elegancki mężczyzna

0
2572
elegancki mężczyzna

Elegancki mężczyzna wcale nie dostosowuje się ściśle do zbioru reguł. Dlaczego? Ponieważ męska elegancja nie była i nie jest tylko sztywnym kodeksem ubraniowym.

elegancki mężczyznaElegancki mężczyzna

Będzie cechował się nienagannym zachowaniem. Będzie posiadać umiejętność noszenia ubrania (tak!) i dobierze swój strój stosownie do okoliczności, jak i względem swojej sylwetki. Bo elegancja to też właściwe proporcje. A dlaczego elegancki mężczyzna nie postępuje według ściśle określonych reguł? Wynika to z prostego faktu. Dżentelmen zawsze doskonale zna wszystkie reguły, ale może pozwolić sobie na pewną dozę nonszalancji, nutkę fantazji, niebanalności. I tym różni się od żołnierza, który ściśle przestrzega reguł i zawsze musi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik (dosłownie i w przenośni).

Męska elegancja

Współcześnie elegancki mężczyzna nie podąża ślepo za modą, ale też nie jest na nią kompletnie nieczuły. Jak we wszystkim – najlepszy jest umiar. Stąd w zupełności wystarczy wzbogacić klasyczną garderobę o jeden ciekawy element (na przykład: koszulę, krawat, oryginalne spinki do mankietów) – by nie być kompletnie nieczułym na męską modę.

Wygląd i styl byciaelegancki mężczyzna

Nie zależą tylko wyłącznie od ubrań. Styl zawsze tworzą dodatki i to one czynią strój bardziej wyjątkowym, czy wyrafinowanym. W filmach i literaturze często to detale definiują charakter postaci. Obecnie międzynarodowy dress code pozostawia tak niewielkie pole do działania, że tym bardziej drobne akcenty wpływają na zindywidualizowanie wizerunku mężczyzny. Toteż elegancki mężczyzna sięga po dobrej jakości akcesoria – wie jak bardzo są one pomocne w budowaniu stylowej całości. Akcesoria mogą mieć charakter użytkowy jak: portfel, etui na karty, składany nóż. Mogą być dekoracyjne jak: poszetka, spinki do mankietów, męska biżuteria. Mogą również dodawać stylu jak: pióro, parasol, okulary, kapelusz. 

Elegancja zobowiązuje

Garnitur jest strojem formalnym zakładanym na eleganckie sytuacje, podkreśla profesjonalizm mężczyzny, dodaje autorytetu. Jednak trudno wyglądać profesjonalnie, gdy ma się powypychane kieszenie marynarki i spodni tworzące na ciele różne „wypustki”. Jakże często się o tym zapomina. Kieszenie w marynarce mają tak naprawdę znaczenie estetyczne i powinny służyć do noszenia tylko drobnych przedmiotów. Niektórzy zalecają nawet pozostawienie ich bez rozprucia. Podobna zasada dotyczy kieszeni spodni od garnituru. Spodnie te z założenia mają inną funkcję niż bojówki, w których każda kieszeń przystosowana jest do noszenia różnych przedmiotów.

Zainteresowanych zasadami noszenia różnych (lecz nie licznych) przedmiotów w męskim garniturze odsyłam do artykułu TU

Fotografie Jan Adamski

Poprzedni artykułKreator wizerunku. Branding
Następny artykułMęski szalik i rękawiczki
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here