Jak dobrać krawat?

0
985

Jak dobrać krawat?

Częstym prezentem gwiazdkowym, który dostaje mężczyzna jest krawat. Jaki krawat kupić? Jak powinien być dobierany?

W krawacie ważny jest materiał z jakiego jest uszyty. Najlepiej wybrać jedwabny. Jest droższy, ale daje gwarancję, że zawsze będzie wyglądał elegancko i z pewnością doda Ci szyku.

jak-dobrac-krawatJak dobrać krawat?

Żeby uniknąć zakupowych niewypałów, raczej nie kupować krawata z kaczorem Donaldem, czy Myszką Miki, bo to owszem rozśmieszy, ale potem tylko leży nieużywane w szafie. Krawat jest najbardziej kolorowym elementem męskiej garderoby biznesowej. Pierwsze spojrzenie pada najczęściej na krawat. Jest to też jedyna część męskiej garderoby do pracy, w której mężczyzna może wyrazić swój gust.

Jeśli krawat, to jaki? Wzorzysty czy gładki?

Najlepszym kluczem jest zakup tego czego obecnie nie ma w szafie. Krawat wzorzysty ma przewagę nad gładkimi, ponieważ kolory wzorów na krawacie są automatyczną ściągą co do kolorów do których pasuje. Przy wyborze wzorzystego krawata najbezpieczniej pozostać przy klasycznych wzorach, bo te zawsze są modne. A więc może to być krawat w geometryczne wzorki, diagonalne pasy, kropki, drobną krateczkę.

Mini poradnik wzorzystego krawata:
  • krawat w kropeczki jest klasyczny, bardzo elegancki, idealny na spotkania biznesowe
  • krawat w paski jest uniwersalny, klasyczny
  • krawat w “esy-floresy” to rzadziej obecnie widziany klasyk, ma tę zaletę, że harmonizuje z całą garderobą. Może zawierać w sobie kolory wszystkich koszul i marynarek do których pasuje
  • krawat we wzory geometryczne należy do klasyki, szczególnie jeśli wzory są delikatne i równomiernie rozmieszczone; również może zawierać kilka kolorów
  • krawat w kratę nadaje wygląd bardziej casual, jest bardziej sportowy, pasuje do wełnianych i lnianych marynarek
  • krawat we wzory klubowe jest zarówno konserwatywny, jak i sportowy, ma powtarzające się symbole, którymi mogą być znaki heraldyczne, motywy myśliwskie umieszczane na paskach lub kratce krawata. Większe, krzykliwe symbole jak kwiaty, palmy, samochody, itp. nie są tradycyjnymi wzorami klubowymi i nie nadają się zarówno do ubrań biznesowych jak i casual.

Artykuł ukazał się na portalu Polki.Pl w grudniu 2009

Poprzedni artykułJak dobrać męską koszulę?
Następny artykułJak powstał strój biznesowy?
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here