Jak wiązać apaszki?

0
913

Jak wiązać apaszki? Wystarczy odrobina wyobraźni i zwykła chustka może zamienić się w niezwykły naszyjnik lub krawat…jak wiązać-apaszki

Apaszka. Mały dodatek o wielkich możliwościach.

Apaszka – to dodatek, który można modyfikować na tysiąc sposobów. Doskonale sprawdza się na co dzień i od święta, dodaje nam kobiecości i chroni przed chłodem.

Apaszki jedwabne

Najpiękniejsze są te jedwabne. Ich doskonała jakość sprawia, że kolor nie blaknie i zawsze wyglądają elegancko. Odpowiednio używane, będą służyć wiele lat. Gdy ktoś jednak nie może sobie pozwolić na jedwabną apaszkę, z powodzeniem zastąpi ją chustką z innego materiału.

Moc apaszki

Jaką moc ma ten mały, kolorowy kawałek materiału, możemy sprawdzić, tworząc prosty zestaw: zwykłą koszulową bluzkę z kołnierzykiem (biała lub kolorowa) połączyć z gawroszką, czyli małą kwadratową apaszką (50 x 50 cm) obecnie noszoną przede wszystkim przez kobiety, pierwotnie – przez swobodnie ubierających się uliczników, zwłaszcza paryskich, zwanych gawroszami. Jej nazwa pochodzi więc od Gavroche’a, ulicznika z Nędzników Victora Hugo.

Jak wiązać apaszki? Metoda na śmigiełko i na supełek

jak wiązać apaszkiWiększość z nas kojarzy sposób „na stewardesę” – rozpinamy kołnierzyk, a apaszkę wiążemy na szyi na supełek, którego końce tworzą tzw. “śmigiełko”. Ale można też inaczej: pośrodku apaszki wiążemy luźny supełek. Potem podnosimy kołnierzyk koszuli, którą mamy już na sobie, umieszczamy supełek gawroszki z przodu koszuli – między rogami kołnierzyka. Zawiązujemy z tyłu. Z przody widać tylko mały supełek między rogami kołnierzyka. Jeśli gawroszka będzie kontrastowała z kolorem koszuli, to kolorowy trójkąt supełka będzie wyglądał niczym naszyjnik lub elegancka broszka.

Jak wiązać apaszki? A la krawat

jak-wiązać-apaszkiNajlepszy jest do tego cienki szal lub większa kwadratowa apaszka (70 x 70 cm). Apaszkę lub szal składamy w wąski prostokąt. Następnie zawiązujemy luźny supeł na 1/3 długości. Potem zakładamy na szyję, na koszulę (przy postawionym kołnierzyku). Z jednej strony będzie końcówka z supełkiem, z drugiej prosta. Wkładamy prostą końcówkę w pierścień supełka na drugiej końcówce. Zaciskamy supełek i regulujemy jego wysokość. Jeśli supełek znajdzie się tuż pod kołnierzykiem będzie to imitować wiązanie krawatowe.

Jak wiązać apaszki?

Można też zawiązać je na głowie i potraktować jako ozdobę włosów lub nakrycie głowy.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w gazecie Pochodnia, Polski Związek Niewidomych, październik 2014

Poprzedni artykułModa młodzieżowa dla dziewczyny
Następny artykułModa młodzieżowa na jesień. Po męsku.
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here