Cztery typy urody

0
423

Cztery typy urody pomagają określić kolor ubrań znajdujących się w Twojej szafie. Twoje ubrania powinny pasować i do sylwetki i do Twojego typu urody.

Znaczenie koloru

Odbiór poszczególnych barw – czyli psychologia koloru – jest w Twojej  świadomości tak głęboko zakorzeniona, że na pewno nie potraktujesz poważnie policjanta ubranego w… różowy mundur. Podobnie, na sali sądowej, w żadnym wypadku sędzia w pomarańczowej todze nie wzbudzi Twojego szacunku. Równie trudno będzie Ci uwierzyć w kompetencje urzędnika ubranego na żółto…

Odbiór koloru

Zauważ, że kolory używane są także w sygnalizacji świetlnej. Weszły też na stałe do języka potocznego. Mówimy o kimś „niebieski ptak”, oszczędzamy „na czarną godzinę”, ktoś ma „zielono w głowie”, inny to „czarna owca”. Można patrzeć na świat „przez różowe okulary”, można „zielenieć z zazdrości”. Kolor odzwierciedla też silne emocje: czerwień – to miłość, nienawiść, złość; błękit – to spokój, relaks, błogość, żółty zapewnia orzeźwienie, a czerń niesie ze sobą żałobę i smutek…

cztery typy urodyCztery typy urody

Ty także masz kolory “w sobie” – to Twoje indywidualne kolory skóry, włosów, oczu. Dzięki tym indywidualnym cechom uroda wszystkich ludzi dzieli się na cztery typy kolorystyczne, zwane popularnie “czterema porami roku”.

Cztery typy urody – kobieta lato

Panie o letnim typie urody są bardzo kobiece i powinny tę cechę podkreślać ubiorem. Gdy odnajdą swój styl i koloryt, sprawiają wrażenie osoby ciepłej, delikatnej, tajemniczej. Pasuje do nich styl romantyczny, miejski, naturalny.

Cztery typy urody – kobieta zimacztery typy urody

Kiedy opisuje się kobiety o zimowym typie urody najczęściej używa się słów: elegancka, arystokratyczna, imponująca, dumna. Kobiety te stwarzają wokół siebie chłodną aurę, a przyczyna tkwi w ich kolorycie, bowiem jest on najchłodniejszy spośród wszystkich typów urody. Sprawiają wrażenie  niedostępnych i tajemniczych. Wiele przedstawicielek tego typu urody to kobiety ambitne, odnoszące sukcesy.

Cztery typy urody – kobieta jesień

dobór koloru ubrania do typu urodyKobiety o jesiennym typie urody, tak samo jak jesienny dzień, są zmienne, czasami nieopanowane, gwałtowne, a potem znowu ciepłe i miłe. Pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Dzięki swojej naturalnej kolorystyce panie te odbierane są jako osoby na których można zawsze polegać. Nie są tak tajemnicze i niedostępne jak kobiety zimy, ani tak eteryczne jak wiosny. Za to są pewne siebie, zmierzają prosto do celu i emanują serdecznością.

Cztery typy urody – kobieta wiosna

Kobiety o wiosennym typie urody promieniują naturalnym wdziękiem i mimo kruchego wyglądu są bardzo zaradne. To prawdziwe wulkany pozytywnej energii. Osoby zaliczane do tego typu urody działają na innych pozytywnie, podobnie jak ich kolory i sama wiosna.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Golf&Life w październiku 2008

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here