Dobór koloru ubrania do typu urody

0
566
dobór koloru ubrania do typu urody

Dobór koloru ubrania do typu urody zależy od kolorów Twojej skóry, włosów i oczu. Kolor skóry, włosów i oczu określa jakim typem kolorystycznym jesteś. Zaś każdy z typów kolorystycznych ma swoje cechy szczególne. Aby dowiedzieć się jaki typ urody reprezentujesz trzeba wykonać indywidualną analizę kolorystyczną.

Dobór koloru ubrania do typu urody. Rola koloru w kreowaniu wizerunku

Pamiętaj, że kolor Twojego ubrania jest najbardziej widocznym elementem Twojego wizerunku. To kolor często wpływa na to jak jesteś postrzegana/postrzegany przez otoczenie. Dobierz kolor swojego ubrania tak, by pasował do Ciebie i pozwolił Ci pięknie się wyróżniać. Prawidłowy dobór kolorów ubrania do Twojego typu urody- za każdym razem – pozwoli Ci podkreślić Twoje naturalne piękno.

Dobór koloru ubrania do typu urodyDobór koloru ubrania do typu urody. Ciepły typ kolorystyczny kobieta “wiosna”

Kobiety o wiosennym typie urody bywają często mylone z kobietami „lato”, choćby z tego powodu, że obie mają naturalnie blond włosy. Jednak uważny obserwator zauważy, że włosy „wiosny” mają zawsze lekko złocisty lub miodowy połysk. Kobiety o tym typie urody długo wyglądają młodzieńczo dzięki pięknej karnacji. Ich skóra jest mleczno-biała lub lekko złocista z rozsypanymi złocistymi piegami. Wiosny mają również naturalną skłonność do rumieńców. To zdecydowany atut ich urody. Najczęściej spotykane kolory oczu to: błękit, zielononiebieski, oliwkowy i piwny. Kobiety wiosny sprawiają wrażenie istot bardziej kruchych. A dzięki swojej ciepłej i jasnej kolorystyce są pełne wdzięku i mimo eterycznego wyglądu bywają bardzo zaradne.

dobór koloru ubrania do typu urodyCiepły typ kolorystyczny kobieta “jesień”

Kobiety jesienie to osoby rudowłose. Potocznie kolory te określane są barwami tycjanowskimi. Jesienie mają najpiękniejsze włosy ze wszystkich typów kolorystycznych. Są one bujne, gęste, mocne i często kręcone. Cera „jesieni” jest bardzo jasna. Kobiety jesienie mają problemy z opalaniem i rzadko opalą się na ładny oliwkowy kolor. Ich skóra będzie raczej stale zaczerwieniona. Oczy „jesieni” często mają barwę bursztynowego brązu, zielonooliwkową, czasami spotyka się też oczy niebieskie. Za najpiękniejsze kobiety jesienie uważane są panie o płomienno rudych włosach i zielono-szmaragdowych oczach. Kobiety “jesienie” pewnie stoją  na ziemi i dziarsko dzierżą ster swoich spraw. Określane są jako dynamiczne realistki.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, styczeń 2012

Poprzedni artykułHistoria sukienki
Następny artykułKonsultantka wizerunku. Agnieszka Jelonkiewicz
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here