Kreator wizerunku. Branding

0
2318
kreator wizerunku

Kreator wizerunku występuje dziś na wielu listach pokazujących, które zawody będą popularne i najbardziej pożądane przez następne lata. Bardzo często występują takie nazwy, jak kreowanie wizerunku, branding, budowanie marki osobistej. Tak naprawdę są to terminy określające jeden zawód – specjalistę w dziedzinie budowania marki.

Kreator wizerunku i rynek pracy

Rynek pracy przechodzi nieustanne przeobrażenia. Najbardziej pożądanymi zawodami są te ukierunkowane na mechanikę, chemię oraz fizykę. Doszło także do pewnego przełomu, bo dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć także zawody artystyczne związane z modą bądź urodą.

Kreator wizerunku i spełnienie artystyczne

kreator wizerunkuJak pisze Agnieszka Bielecka “osoby, które chcą rozpocząć pracę w tym zawodzie, muszą liczyć się z tym, że rynek już jest przepełniony ludźmi z podobnymi aspiracjami. Niemniej jednak, kiedy już komuś uda się wybić, okazuje się, że praca ta przynosi nie tylko zarobki, lecz także – spełnienie artystyczne”.

Czymże jest sztuka?

I dalej w przytaczanym artykule autorka zauważa: “sztuka – według definicji słownikowej – to dziedzina artystyczna, która wydobywa na światło dzienne określone wartości estetyczne. Właśnie dlatego kreowanie wizerunku można określić mianem artyzmu. Zadaniem osoby pracującej w tym zawodzie jest nie tylko ukształtowanie osobowości oraz niesienie pomocy w określeniu celu życiowego klienta, ale również skupienie się na jego prezencji. Wizerunek to tak naprawdę to, jak widzą nas inni”

kreator wizerunkuKreowanie wizerunku to również sztuka

Agnieszka Bielecka pisze również “Jeśli chodzi o kreatorów zajmujących się głównie wyglądem i pomocą w szukaniu stylu, to na uwagę zasługuje w szczególności Agnieszka Jelonkiewicz – historyczka sztuki oraz trenerka personalna. W świecie mediów często nazywa się ją mistrzynią dress code’u. W swojej pracy potrafi ona kreatywnie spojrzeć na swojego klienta i dzięki zdobytej wiedzy o sztuce świetnie dobierać ubrania. Jej dewizą są słowa Johanna Wolfganga von Goethego: Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu.”

Kreator wizerunku

Kreowanie wizerunku, branding, budowanie marki osobistej robi się dziś coraz popularniejsze, choć istnieje od dłuższego czasu. Jednak – jak zauważa autorka przytaczanego artykułu – “do tej pory kreatorzy skupiali się głównie na języku ciała, prezencji podczas oficjalnych wystąpień, mniej uwagi zwracając na artystyczny aspekt swojej pracy. Współcześnie osoby rozpoczynające karierę w tym zawodzie robią to z pasji oraz zainteresowania modą, urodą oraz public relations.”

Jest to fragment artykułu Agnieszki Bieleckiej Kreowanie wizerunku jako artystyczna alternatywa, który ukazał się w październiku 2015.

Poprzedni artykułBikini. Jak powstało?
Następny artykułElegancki mężczyzna
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here