Wizerunek radnych wójtów burmistrzów

0
1086

Wizerunek radnych wójtów burmistrzów. Okres zbliżających się wyborów przedstawicieli władz lokalnych na pewno służy pewnym refleksjom i podsumowaniom działań oraz inwestycji, które miały miejsce w określonych regionach Polski. Niebawem obywatele ponownie ruszą do punktów wyborczych, aby wybrać – ich zdaniem – najlepszych radnych gmin, powiatów i województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oddanie przez nich głosu na konkretnego kandydata, z pewnością, jest wyrazem zaufania do kompetencji i funkcji jaką kandydat  sprawował lub sprawować będzie podczas kolejnej kadencji.

Marka regionu

Powszechnie wiadomo, że miasta i regiony konkurują ze sobą o turystów, czy inwestorów. Nie jest to łatwa konkurencja. Aby region był atrakcyjny, tak samo jak każdy produkt, potrzebuje marki. Niektóre miasta mają markę od wieków, inne muszą ją dopiero zbudować. Jak pisze Iwona Wodzińska „Ta niezwykła moc, która przyciąga nas do danego miejsca, to właśnie marka. Siłą dobrej marki jest nieuchwytny klimat emocjonalny. Natomiast skutkami istnienia marki są zadowolone władze miasta, szczęśliwi mieszkańcy i dostęp do środków na niezbędne inwestycje”.

Wizerunek radnych wójtów burmistrzów. Marka osobista

Okres przedwyborczy jest dobrą okazją do przypomnienia faktu, że człowiek również posiada swoją „markę”, w którą może i powinien zainwestować. Dziś, każdy z nas ocenia drugiego człowieka na podstawie tego co widzi. Pierwsze wrażenie – bo o nim tu mowa –  jest nierozerwalnie związane z kontaktem wzrokowym. Pierwsze wrażenie powstaje w przedziale od kilku do kilkudziesięciu sekund. W tak krótkim czasie nie ma możliwości na głębszą analizę komunikatu. Przekaz odbieramy emocjonalnie kierując się głównie kanałem niewerbalnym (ewolucyjnie starszym). Przede wszystkim zwracamy uwagę na twarz, jej mimikę, uścisk dłoni oraz na strój.

Wizerunek radnych wójtów burmistrzów i prezydentów miast.

Pozytywnie odbieramy ludzi, którzy mają regularne rysy i zadbaną cerę. U panów dotyczy to gładko ogolonej twarzy. Zarost, nawet 2-dniowy kojarzy się z zaniedbaniem (lub jest przywilejem artystów). U pań, oprócz zadbanej cery, ważny jest delikatny makijaż. Delikatny, bo nie może konkurować z naturalnie wyglądającą twarzą. Zbyt cwizerunek radnych, wójtów, burmistrzówiemny podkład, zmieniający zupełnie kolor karnacji, a mający udawać opaleniznę nie jest dobrym pomysłem. Włosy u pań także powinny być czyste i schludnie ułożone. Fryzury ze stale opadającymi na twarz kosmykami, lub „wysypującymi się” pasemkami z upiętych włosów, są nie tylko niewygodne bo wymagają ciągłego poprawiania, ale i mało eleganckie. Najlepszą jest fryzura jak najwięcej odsłaniająca twarz i nie wymagająca ciągłej interwencji właścicielki.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w gazecie Fakty, grudzień 2010

Poprzedni artykułSavoir-vivre i elegancja
Następny artykułDamski ubiór do pracy
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here