Właściwa autoprezentacja

0
404
właściwa autoprezentacja Agnieszka Jelonkiewicz
wlasciwa-autoprezentacjaWszyscy jesteśmy wzrokowcami

Dlatego tak ważna jest właściwa autoprezentacja w kontakcie z drugim człowiekiem. Najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Na podstawie wyglądu dokonujemy pierwszej oceny, którą trudno potem zmienić – jeśli była niekorzystna. Warto zadbać o swój wizerunek, by potem ktoś chciał też poznać nasz talent, umiejętności i nasze wartości.

Właściwa autoprezentacja to ważny komunikat

Dziś oczekujemy szybkich, prostych komunikatów i rozwiązań. Szybkość staje się priorytetem i zaczyna ona dotyczyć coraz większych obszarów naszego życia. Nie może zatem dziwić fakt, że w kontaktach międzyludzkich tak wielką rolę dziś odgrywa „efekt pierwszego wrażenia”. Nierzadko to pozytywne pierwsze wrażenie decyduje, czy nawiążemy z kimś relacje, współpracę lub przyjaźń.

Wizerunek i pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie wiąże się z kontaktem wzrokowym. Powstaje zanim rozpocznie się rozmowa. Tworzymy opinię o drugim człowieku błyskawicznie i zupełnie nieświadomie. Bywa wręcz, że już po kilku spojrzeniach możemy się nastawić do kogoś pozytywnie lub negatywnie.

Właściwa autoprezentacja w biznesie

Odpowiedni wizerunek biznesowy jest bardzo pomocny przy tworzeniu właściwego pierwszego wrażenia. To wizerunek kształtuje i utrwala obraz człowieka, zapadając głęboko w świadomość odbiorcy. Warto jest ułatwić innym jak najlepsze zapamiętanie swojej osoby.

Wizerunek biznesowy i dress code

Jak najlepiej się zaprezentować? Pomocna jest w tym znajomość, cieszących się coraz większą popularnością, reguł dress code’u. Ten zbiór zasad, które się sprawdzają – nie tylko w biurze – jest zarówno gwarancją dobrego smaku, jak i zapewnia przyjemność swobodnego poruszania się wśród obowiązujących kanonów. A to, z kolei, może pomóc w wypracowaniu własnego stylu.

Znajomość zasad autoprezentacji

właściwa-autoprezentacjaGorąco namawiam do zdobywania wiedzy na temat właściwej autoprezentacji podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Równie gorąco namawiam do nie lekceważenia swojego wyglądu zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym i prywatnym. Niech znajomość zasad autoprezentacji przyczyni się do szerzenia elegancji oraz pomoże w poszukiwaniach szczypty indywidualizmu, która będzie świadectwem posiadania własnego stylu.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, październik 2012

Poprzedni artykułLouis Vuitton jesienna kolekcja
Następny artykułMarc Jacobs. Jesień w Nowym Yorku.
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here