Dress code dyrektorki szkoły

0
3765
dress code dyrektorki szkoły

dress code dyrektorki szkołyDress code dyrektorki szkoły – ubiór dyrektorki szkoły przyczynia się do tworzenia wizerunku placówki oświatowej. Może również pomagać lub przeszkadzać innym nauczycielom w mobilizacji do całodziennego wysiłku.

Dress code dyrektorki szkoły

Do pracy nie można założyć wszystkiego: zbyt błyszczące tkaniny, koronki, hafty, głębokie dekolty, mini, nadmiar biżuterii i perfum nie należą i nie powinny wchodzić w skład wizerunku dyrektora szkoły. W pracy zawsze dobrze prezentuje się prostota, skromność i ponadczasowa klasyka.

Jakie fasony?

Najbardziej odpowiednie są wszelkie warianty kostiumu, np.:
– marynarka ze spódnicą i bluzką lub golfem lub gładkim T-shirtem
– sukienka z żakietem
– marynarka ze spodniami
– spódnica, spodnie lub sukienka ze sweterkiem typu bliźniak

Jakie kolory i desenie są odpowiednie dla dyrektorki szkoły?

Podstawą są spokojne i stonowane kolory (granat, grafit, bordo, popiele, brązy, fiolet; piaski, beże i biel nosi się na letnie kostiumy, sukienki i żakiety). Desenie – zawsze dyskretne, najlepsze są klasyczne typu:
– prążki, drobne kratki, pepitka, jodełka, grochy
– kwiaty i motywy figuralne są zawsze ryzykowne jeśli są duże
– w małych rozmiarach i w małych ilościach są dopuszczalne.

Jakie dodatki dopuszcza dress code dyrektorki szkoły?

Rajstopy powinny być noszone zawsze, nawet w lecie. Gładkie, w dyskretnych kolorach. Do pracy nie zakłada się rajstop białych, błyszczących i wzorzystych oraz kabaretek. Biżuteria powinna być zawsze dyskretna i noszona w małych ilościach. Obowiązuje zasada „dwójki”. Dwie sztuki: klipsy/kolczyki i broszka albo broszka i dyskretny naszyjnik.

Jaka fryzura jest właściwa?

dress code dyrektorki szkołydress code dyrektorki szkołyFryzura w pracy powinna być jak najprostsza i zawsze odsłaniać twarz. Włosy długie powinny być upięte. Niedopuszczalne są włosy opadające na twarz, niechlujnie uczesane lub fryzury zbyt skomplikowane. Wpływa to niekorzystnie na profesjonalny image. Włosy półdługie mogą być zaczesane za uszy lub spięte. Włosy krótkie należy uczesać tak, żeby nie było potrzeby ich ciągłego poprawiania (np. grzywka lub pojedyncze pasemka włosów stale wpadające w oczy).

Co z makijażem?

Makijaż powinien być zawsze dyskretny, tylko lekko podkreślający urodę, a nie przejaskrawiający ją. Należy unikać mocno błyszczących cieni i ciemnych pomadek. Poza tym, dezodorant, depilacja owłosienia i delikatna woda toaletowa.

Artykuł ukazał się w magazynie Sedno w kwietniu 2009

Poprzedni artykułSekretariat wizytówką szkoły
Następny artykułWizerunek sekretarza szkoły
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here