Sukienka w pracy

0
686

sukienka-w-pracy-2Sukienka w pracy powinna być strojem tak samo często widzianym jak garsonka, czy garnitur. Pragnę namówić kobiety, żeby doceniły rolę sukienek i żeby w każdej damskiej szafie znalazło się miejsce właśnie na nie. Opisując suknie historyczne – wraz ze wszystkimi ich niedogodnościami – chciałam udowodnić, że współczesne sukienki są nie tylko szalenie komfortowe, ale również stanowią najpiękniejszą oprawę podkreślającą naturalne piękno kobiecego ciała. Celowo kładę nacisk na określenie „naturalne piękno”, ponieważ dziś ciało kobiety nie jest strojem skrępowane, nie jest niczym zasznurowane i poprawiane krojem zmieniającym jego anatomiczny kształt.

Pamiętajmy o sukienkach

Niestety, w ciągu ostatnich lat, większość kobiet zafascynowana rzeczami o męskim rodowodzie przestaje nosić sukienki. Współczesny, pośpieszny tryb życia wpływa na dobór odzieży i powoduje wybór rzeczy wygodnych, umożliwiających swobodę ruchu, rzeczy które są praktyczne i łatwe w noszeniu. Takie właśnie argumenty podają kobiety najchętniej noszące spodnie.

Sukienka w pracy

Oczywiście, noszenie spodni nie jest niczym niestosownym, jednak apeluję do Pań – nie zapominajmy o sukienkach! Sądzę, iż argument, że współczesna sukienka jest strojem niewygodnym został już w pełni odparty. Ponadto, proszę pamiętać, że sukienka sama w sobie jest już strojem kompletnym i można ją wspaniale – na wiele sposobów – aranżować. Oprócz tego, elegancka sukienka w pracy jest doskonałym wyróżnikiem w damskim wizerunku biznesowym. Poza tym, w tym stroju kobieta prezentuje się po prostu… kobieco. I choćby tylko z tych powodów warto nosić sukienki.

Jaki dobrać fason sukienki?

Obecnie, w modzie, można zauważyć zjawisko przenikania się różnych  inspiracji, mieszania wpływów, jak również – coraz częściej – do sięgania po nurty retro. Dzięki temu każda kobieta, o każdym typie sylwetki, ma dziś możliwość wybrać dla siebie odpowiedni fason sukienki sięgając do fasonów z minionych dekad. Biorąc pod uwagę ich krój, dobór detali oraz linię, można z powodzeniem inspirować się modą z lat dwudziestych, pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Znakomicie powiększa to liczbę wariantów i z pewnością ułatwi dobranie fasonu sukienki najkorzystniejszego dla każdej kobiecej sylwetki.

Pamiętając o tym, że elegancja, szyk i styl nigdy nie wychodzą z mody – proponuję postawić właśnie na sukienki. Zapewniam, że kobieta w sukience będzie mogła cieszyć się i elegancją i oryginalnością swojego stroju nie tylko w pracy.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, kwiecień 2012

Poprzedni artykułChanel na wiosnę.
Następny artykułStyl boho. Trendy wiosenne
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here