Ideał piękna w XXI wieku

0
81
ideał piękna XXI wieku

ideał piękna XXI wiekuIdeał piękna w XXI wieku. Obecnie następuje intensywna personalizacja wyglądu. Warto jednak wspomnieć, że dążenie ludzi do piękna istnieje od niepamiętnych czasów. Kobiety – od zarania dziejów – jako istoty bardziej wrażliwe przeważnie więcej uwagi zwracały na swój wygląd zewnętrzny. Prawdopodobnie pierwszym zwierciadłem, w którym zobaczyły swoje odbicie była woda w strumieniu lub jeziorze. A widząc swoje oblicze kobieta natychmiast pragnęła ukryć wady swojej urody oraz podkreślić jej zalety. I tak zaczął się trwający do dziś pościg za ideałem piękna…

Ideał piękna w XXI wieku

ideał piękna w XXI wiekuDziś stawia się na indywidualność. Nie ma już powszechnie obowiązującego kanonu, jak to bywało w epokach poprzednich. Dziś dobrze jest się umieć wyróżnić, posiadać pomysł na podkreślenie swojej indywidualności. Oczywiście, w pogoni za pięknem, można zlikwidować zmarszczki przy pomocy chirurgii plastycznej, można skorzystać z odmładzających zastrzyków, sprawić sobie satysfakcjonujący kształt ust, czy rozmiar biustu. Nadal jest to zjawisko popularne, o czym świadczy duża oglądalność programów telewizyjnych, w których można na żywo oglądać nierzadko bolesną, bo z użyciem skalpela, przemianę bohaterek z „Brzydkiego Kaczątka” w „Łabędzia”. Nie zapominajmy jednak, że piękno nie musi rodzić się w bólach. Telewizja rządzi się swoimi prawami, program musi przyciągnąć widza. Dlatego w tych metamorfozach jest dużo krwi, sińców i wyrzeczeń.

Ideał piękna w XXI wieku spod skalpela?

Piękno można też podkreślić w inny sposób. Oryginalny pomysł na siebie i wypracowanie własnego stylu są w tym niezmiernie pomocne. Wiele pań wie, że własny styl często rodzi się po latach doświadczeń i nierzadko ubraniowych porażek. Jednak jak się już go ukształtuje, to z pewnością jest on bardzo pomocny w dokonywaniu mądrych wyborów oraz wykorzystaniu mody jedynie zgodnie z walorami, gustem i osobowością danej kobiety.

Elegancja, dobry styl

Pisząc o pięknie nie sposób nie wspomnieć o elegancji. I tu rodzi się pytanie, skąd dziś czerpać wzorce elegancji i dobrego stylu? Czy dziś jest jeszcze miejsce na elegancję? Wbrew pozorom, tak. W dobie kryzysu wraca ranga elegancji. W środowiskach nie związanych z „show” odkurza się ja i ceni. Docenia się jej dyskretność, szlachetność tkanin, ponadczasowość, subtelność kolorów i deseni.

Kobieta elegancka

Elegancka kobieta wie, że jej strój pozostaje jedynie subtelną oprawą osobowości. Na pewno nie będzie szokować, ani łamać ogólnie przyjętych norm.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, wrzesień 2013

Poprzedni artykułMęski wizerunek biznesowy
Następny artykułJak dobrać okulary do kształtu twarzy?
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here