Męska szafa

0
62

Męska szafa. Mężczyzna lubi bawić się długo, ale nie wyobraża sobie żeby kompletowanie stroju do pracy miało trwać tyle samo co dobra impreza! Podobnie żaden z panów nie zniósłby długiego stania przed szafą i zastanawiania się czy wzorek na tej koszuli na pewno pasuje do tego krawata lub czy szerokość klap jego marynarki na pewno jest najmodniejsza w tym sezonie…

meska-szafaMęska szafa

Mężczyzna nie ekscytuje się modą. Ale – żaden mężczyzna nie chciałby być też odebrany jako nudziarz. Nie chciałby też ośmieszyć się zakładając niewłaściwe ubranie do pracy. Jednak szukając konkretnych reguł odnoszących się do strojów zakładanych na różne okazje do pracy można znaleźć się w kłopotliwym położeniu. Dlaczego? Bo dziś takich rygorystycznych reguł już nie ma.

Savoir-vivre w ubiorze

Dawniej etykieta towarzyska wyraźnie określała, co można, a co jest w złym guście. Ba, wyróżniała nawet kilkanaście strojów dziennych. Była więc np.: odrębna garderoba na spacer poranny, przejażdżkę tramwajem, popołudniowe spotkanie dżentelmenów w palarni, czy wieczór karciany… Dziś nikt nie ma czasu na przebieranie się kilka razy w ciągu dnia. Dziś panowie cenią sobie wygodę i najchętniej sięgają po ubrania, które zapewniają maksimum komfortu. Dlatego tak chętnie wybierają ubrania, które umożliwiają „oddychanie” skórze (nikt nie lubi odczucia jakby był zapakowany w folię). A dla wielu ideałem są ubrania, które łatwo się prasują, są lekkie i przyjemne w dotyku.

Komfortowa pułapka

Ale uwaga, w tym powszechnym umiłowaniu wygody może tkwić niebezpieczeństwo. Dochodzi do niego wtedy, kiedy mężczyzna – w imię własnego komfortu – zaczyna zbyt swobodnie interpretować „ubraniową etykietę”. A to najczęściej prowadzi do wyglądu zbyt swobodnego, czy niedbałego.

Wizerunek mężczyzny w pracy

Obecnie o dobrą pracę jest coraz trudniej. Stale rośnie konkurencja, rosną także wymagania wobec pracowników. Na całym świecie przyjęte jest, że mężczyzna pracujący zawodowo jest zadbany i absolutnie nie lekceważy swojego wyglądu. Co więcej, mężczyzna właściwym strojem przekazuje szacunek wobec swoich współpracowników oraz klientów, z którymi spotyka się podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Profesjonalna autoprezentacja

Nie ma co ukrywać, każdy z nas ocenia drugiego, nowopoznanego człowieka na podstawie tego co widzi. Oczekujemy szybkich, prostych komunikatów. Nie może zatem dziwić fakt, że w kontaktach międzyludzkich tak wielką rolę obecnie odgrywa „efekt pierwszego wrażenia”. Nierzadko to pozytywne pierwsze wrażenie decyduje, czy nawiążemy z kimś relacje lub współpracę.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się na portalu Facet po 40. Październik 2013

Poprzedni artykułProfesjonalny wizerunek w pracy
Następny artykułMęskie nakrycia głowy
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here