Damska torebka i męska teczka.

0
985
damska torebka

damska-torebkaCo zawiera damska torebka? Wśród panów krążą na ten temat różne opowieści, panie natomiast nie mogą się nadziwić ilości niezbędnych przedmiotów noszonych w męskich kieszeniach. Będzie więc i o damskich torebkach, i męskich teczkach, które zdecydowanie powinny „odciążyć” kieszenie koszul, spodni i marynarek.

Damska torebka

Każda kobieta ma przynajmniej kilka torebek, które nosi przy różnych okazjach: na co dzień, do pracy, na eleganckie okazje wieczorowe. O damskiej torebce sporo się mówiło i pisało, nierzadko w tonie żartobliwym. Niektórzy twierdzą, że to, co się do niej dostanie, ma małe szanse na to, żeby się z niej z powrotem wydostać. Inni zaś radzą, by kobieta wyobraziła sobie, że cała zawartość jej torebki ląduje na podłodze przed oczami kolegów z pracy – ma to rzekomo pomóc w eliminacji zbędnych przedmiotów. Jakby nie było, faktem jest, że zawartość damskiej torebki nadal pozostaje dla mężczyzn zjawiskiem tak samo zaskakującym, jak i tajemniczym. Pięknie o tym śpiewał Andrzej Sikorowski z grupy „Pod Budą”:

„(…) W torebce kobiety/ klucz do domu tramwajowe są bilety/ kłębek planów gotowych do snucia
papierosy albo guma do żucia/ portmonetka z maleńkim kasztanem/ jakiś kwit zapomniany na amen
dwie pigułki przeciwko migrenie/ w buteleczce perfumy „Marzenie”(…)
Torebka kobiety pozostanie dla mnie zawsze tajemnicą/ to jest coś jakby warkocz u komety
która właśnie przelatuje nad ulicą/ W kobiecej torebce/ Jest długopis i pomięte są przylepce
czyjś telefon pisany w pośpiechu/ I pomadka czerwona od grzechu/ Jest chusteczka bo czasem się płacze
list do nikąd bo zgubił się znaczek/ I maskotka od kogoś na szczęście (…)”.

Męska teczka

Dawno minęły czasy męskich wykrochmalonych kołnierzyków, monokli, fraków, sztuczkowych spodni czy lakierowanych butów. Jednak nadal doceniamy elegancję i wytwornych mężczyzn. Elegancki mężczyzna, którego zawodowym strojem jest garnitur, nie powinien łączyć go ze sportową kurtką typu wiatrówka czy polar, i sportowym plecakiem lub reklamówką. Dodatkiem o wiele bardziej stylowym i „poważniejszym” jest teczka.

Jak wybrać teczkę?

Warto wybrać tę z dobrej jakości skóry, bo będzie służyła przez wiele lat. Powinna być utrzymana w ciemnej kolorystyce (czarna lub brązowa), raczej sztywna – aby zachować swój kształt i nie wybrzuszać się po włożeniu do niej większej ilości papierów.

 Jest to fragment artykułu, który ukazał się w gazecie Pochodnia, Polski Związek Niewidomych, luty 2014
Poprzedni artykułStrój wieczorowy
Następny artykułDobre maniery i savoire-vivre
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here