Dobór dodatków dla pań

0
361
dobor-dodatkow

Dobór dodatków nie musi być trudny. Dodatki są tym, czym przyprawy dla potraw. Istotnie, dodatki w o wiele większym stopniu niż fason stroju, potrafią stworzyć jego styl. Sprytna nimi żonglerka potrafi uczynić ze skromnego stroju dziennego wyszukany wieczorowy.

Dobór dodatków – paski

Sztuka doboru dodatków nie musi być trudna. Wyróżniamy cztery strefy, w których kobiety noszą dodatki. Jedną z nich jest talia. Tu jest miejsce na zapomniane ostatnio przez panie – a tak pięknie podkreślające figurę – różnej grubości paski. Pasek w kolorze ubrania, a dla pań lubiących bawić się modą, w kolorze zupełnie innym, jest znakomitym dodatkiem dodającym klasy sukience, spódnicy, czy spodniom. Na wysokości talii znajdują się również torebki. Te kocha prawie każda kobieta i często nie może sobie bez tego modnego dodatku wyobrazić życia. Wiele pań ma w szafach po kilkanaście, a czasem nawet więcej sztuk torebek.

Dobór dodatków. Bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki

Następną strefą, gdzie są umieszczane dodatki są ręce i dłonie. A tu można założyć: bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki. Podobnie będą zdobić ciekawe mankiety bluzki (np. wywijane i zapinane na spinkę) lub żakietu, płaszcza (np. z ozdobną lamówką). No i jeszcze paznokcie – zadbane, pomalowane lakierem czy to bezbarwnym, czy też kolorowym również stanowią ozdobę dłoni.

Dobór dodatków – rajstopy, buty

dobór dodatkówOstatnią strefą, gdzie są umieszczane dodatki są nogi i stopy. I tu panie mają do wyboru różnego rodzaju rajstopy i pończochy. Podobnie jak w przypadku pasków, przy doborze rajstop można zagrać kolorem. Założyć rajstopy w kolorze stroju, albo obuwia, lub wybrać takie, które będą stanowić jedyny barwny akcent stroju. Oczywiście nie można jeszcze zapomnieć o butach. W tym wypadku, tak samo jak z torebkami, panie często nie znają umiaru. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Ładne buty są najbardziej widoczną ozdobą całego stroju. Najbardziej elegancki strój z brzydkimi lub nieodpowiednio dobranymi butami traci cały swój szyk.

Czy warto rezygnować z dodatków?

dobór-dodatkówMożna zrezygnować z dodatków, ale czy warto? Śliczna broszka oryginalnie ozdobi żakiet, efektowny kapelusz doda szyku, podczas gdy źle dobrane buty lub mało efektowna torebka mogą zniszczyć nawet najbardziej starannie dobrany strój. To dodatki tworzą styl.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, czerwiec 2013

Poprzedni artykułDior trendy na wiosnę
Następny artykułGarderoba klasyczna
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here