Dobór dodatków dla pań

0
1236
dobor-dodatkow

dobór dodatków dla pańDobór dodatków nie musi być trudny. Dodatki są tym, czym przyprawy dla potraw. Istotnie, dodatki w o wiele większym stopniu niż fason stroju, potrafią stworzyć jego styl. Sprytna żonglerka dodatkami potrafi uczynić ze skromnego stroju dziennego wyszukany strój wieczorowy.

Dobór dodatków – strefy dodatków

Sztuka doboru dodatków nie jest trudna. Wyróżniamy cztery strefy, w których kobiety noszą dodatki. Pierwsza to głowa i ramiona. Tu nosimy nakrycia głowy typu: kapelusz, beret, kaszkiet, jedwabna chustka. Ponadto charakteru dodają okulary i biżuteria: kolczyki, naszyjniki, broszki. Poza tym można założyć apaszki, szale.

Drugą strefą dodatków talia. To w talii jest miejsce na zapomniane ostatnio przez panie różnej grubości paski. A paski tak pięknie podkreślają kobiecą figurę! Pasek może być w kolorze ubrania. Dla pań, które lubią bawić się modą, pasek w talii może być w kolorze zupełnie innym. Pasek zawsze dodaje klasy sukience, spódnicy, czy spodniom.

Dobór dodatków – torebki

Na wysokości talii znajdują się również torebki. Która kobieta nie kocha torebek? Czasami nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez kilku torebek w szafie. A  niektóre z nas, mają w szafach po kilkanaście sztuk torebek. Torebki mają fascynującą historię, której można przeczytać TU.

Dobór dodatków. Bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki

Następną strefą, gdzie są umieszczane dodatki są ręce i dłonie. A tu nosimy: bransoletki, zegarki, pierścionki, rękawiczki. Mniej oczywiste jest to, że nasze dłonie zdobią także ciekawe mankiety bluzki (np. wywijane i zapinane na spinkę), mankiety żakietu, czy płaszcza (np. z ozdobną lamówką). A gdy patrzymy na dłonie, to ważne są jeszcze paznokcie. Paznokcie zadbane, pomalowane lakierem bezbarwnym lub kolorowym są również ozdobą dłoni.

Dobór dodatków – rajstopy, buty

dobór dodatkówOstatnią strefą, gdzie są umieszczamy dodatki są nogi i stopy. Mamy do wyboru różnego rodzaju rajstopy i pończochy. Podobnie jak w przypadku pasków, przy doborze rajstop można bawić się kolorem. Możemy założyć rajstopy w kolorze ubrania, albo obuwia. Możemy wybrać tylko kolorowe rajstopy, a resztę ubrania mieć czarną lub szarą. Nogi wówczas będą jedynym barwnym akcentem w stroju.

No i zostają buty! Nigdy nie zapomnimy o butach. Tak samo jak z torebkami, z butami kobiety nie znają umiaru. Nie dzieje się tak jednak bez przyczyny. Ładne buty to  najbardziej widoczna ozdoba całego stroju, całej stylizacji. Nawet najbardziej elegancki strój z brzydkimi lub nieodpowiednio dobranymi butami straci cały swój szyk. Coś w tym jest, prawda?

Czy warto zrezygnować z dodatków?

dobór-dodatkówMożna zrezygnować z dodatków, ale po co? Śliczna broszka oryginalnie ozdobi żakiet, efektowny kapelusz doda szyku, podczas gdy źle dobrane buty lub torebka mogą zniszczyć nawet najbardziej starannie dobrany strój. To dodatki tworzą styl.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, czerwiec 2013

Poniżej więcej informacji na temat biżuterii: Jak dobierać biżuterię (korale, kolczyki, broszki), Dobór biżuterii (ciekawostki historyczne)

Poprzedni artykułDior trendy na wiosnę
Następny artykułGarderoba klasyczna
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here